Bare Butt Boxing е новиот бролер кој што ќе дојде на PC и конзоли пред крајот од оваа година

Tuatara ја објави својата нова игра, тепачка со повеќе играчи, „Бокс со гол задник“. Играта со интересно име и изглед доаѓа во четвртиот квартал од оваа година за Steam Early Access, а потоа следната година ќе излезе целосната верзија за PlayStation 4, PlayStation 5 и Nintendo Switch.

“Премисата на оваа откачена игра е дека ја преземаме контролата над непослушните вонземјани фасцинирани од спортот на боксот, додека боксуваме низ целата нашата сакана планета Земја, несвесни за законите и традициите на човечкото општество. „Уживајте во хаосот и каприциозноста на симулираните ликови и средини во акционата арена што ќе ве привлече до изненадувачки пресврти во борба и разновидна игра. Качете се на вселенскиот брод, ајде да одиме на следната борба!“

Погледнето го трејлерот за играта:

МАРКЕТИНГ

About The Author

Конечно пристигна моментот кој што гејмерите ширум светот со нетрпение го очекуваа! Претставувањето на трејлерот за Grand Theft Auto 6 (GTA 6)! Со овој прв поглед, Rockstar Games направи лудило од возбуда и исчекување во гејмерската заедница! Охх колку добро изгледа овааа!!!

Се појавија првите главни и клучни моменти од GTA 6, и сега јасно е дека ќе тргнеме на извонредно патување во иднината на игрите! Rockstar Games отсекогаш биле пионери во индустријата, познати по тоа што испорачува игри кои не само што соборуваат рекорди, туку и ја подигнуваат лентата за уметноста на интерактивно раскажување приказни. Од моментот кога започнува трејлерот, очигледно е дека Rockstar Games не штеделе на тоа GTA 6 да биде визуелно ремек дело. Графиката еволуирала на невидено ниво, нудејќи им на играчите неверојатно детална и извонредна средина. Поставката на играта, за која се шпекулира дека е модерен Vice City, оживува со неверојатни визуелни слики што ја доловуваат суштината на локациите инспирирани од Мајами.

Се чини дека GTA 6 е подготвен да го подигне раскажувањето приказни во игрите од отворен свет до нови височини. Трејлерот навестува богат наратив, воведувајќи нè во разновиден сет на ликови, секој со свои мотивации и приказни. Како и секогаш, Rockstar Games има вештина за изработка на сложени и ангажирани заплети, а ветувањето за меѓусебно поврзана мрежа на приказни во GTA 6 не е ништо помалку од возбудливо.