Xbox

Gears of War 6 Официјално е во Изработка

Gears of War 6 е наводно во изработка, но кога најголемиот член од тимот излегува и кажува дека се спрема нешто, официјално е дека играта е во изработка. Gears of War 6 е една од игрите за XBOX за кои фановите чекаа да слушнат веќе неколку години, но допрва треба да биде официјално спомната од […]

Прочитај повеќе
Xbox

XBOX објави кога ќе ја добиеме Redfall

Xbox и Bethesda конечно го открија датумот на објавување на Redfall, кој е претстојниот Co-op Shooter од Arkane Studios. Прво прикажана во 2021 година, Redfall првично беше подготвена да излезе во 2022 година заедно со огромниот наслов од Bethesda – Starfiled. И додека двата наслови подоцна завршија со одложување на првата половина од оваа година, […]

Прочитај повеќе
Игрици

Вака изгледа Lies of P во 8K

Lies of P без сомнение треба да биде еден од најимпресивните наслови на SoulsBorne досега, без разлика дали се работи за интересната премиса што ни носи сосема нова приказна за Пинокио ​​или одличната и навистина врвна презентација и дизајн што многумина веќе ги споредуваат со Bloodborne. Но, се разбира, таа импресивна презентација дефинитивно ќе бара […]

Прочитај повеќе
Игрици

Протекоа слики од Live Service Елементите на Suicide Squad: Kill the Justice League и Фановите Не Се Задоволни

Протекоа нови слики од „Suicide Squad: Kill The Justice League“ и се чини дека потврдува дека тоа ќе биде Live Service игра, или барем ќе има елементи на игри како некои чудни услуги. Фановите не се ниту малку задоволни од тоа што го гледаат. Оваа слика, која можете да ја погледнете во твитот подолу, доаѓа […]

Прочитај повеќе
Игрици

Black Myth: Wukong со нова дата на лансирање – Лето 2024

Девелоперите Game Science Interactive Technology го објави новиот и официјалниот датум на кога треба да ја добиеме очекуваната игра Black Myth: Wukong и тоа ќе биде Лето 2024 година. Акционата RPG базиран на кинескиот еп Journey to the West пристигнува на „сите мејнстрим конзоли и PC“ во летото 2024 година – вести објавени за прослава […]

Прочитај повеќе
PlayStation Xbox

Anno 1800 пристигнува на Конзоли во Март

Издавачот Ubisoft и развивачот Ubisoft Blue Byte објавија датум за кога треба да ја добиеме Anno 1800 на конзоли. Anno 1800 ќе пристигне на Xbox Series X|S и PlayStation 5 на 16 март. Цената е поставена на 39,99 долари, а преднарачките сега се пуштени на Microsoft Store и PlayStation Store. Според девелоперите Anno 1800 е вака: […]

Прочитај повеќе
Xbox

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart Of Chornobyl се враќа со врвен трејлер

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart Of Chornobyl сè уште е на пат да се појави некаде следната година, а развивачот GSC Game World го објави својот прв трејлер по шест месеци, прикажувајќи ја игра со некои наративни записи. Благодарение на IGN, новото видео покажува дека S.T.A.L.K.E.R. 2 изгледа прилично добро. Играта е сместена во зоната во Чернобил […]

Прочитај повеќе
Xbox

XBOX ја претстави специјалната Black Panther: Wakanda Forever Series X конзола

Xbox го слави објавувањето на Marvel’s Black Panther: Wakanda Forever со прилагодена Xbox Series X конзола. Black Panther: Wakanda Forever е долгоочекуваното продолжение на филмот од 2018 година – Black Panther. Продолжението започнува по смртта на T’Challa, која што за жал смртта е поради актерот Chadwick Boseman, не самиот негов карактер. Болниот факт е како […]

Прочитај повеќе
Xbox

Microsoft заработиле $2.9 милијарди од XBOX Game Pass во 2021

Како што преземањето на Activision-Blizzard од страна на Microsoft продолжува, новите документи откриваат дека Microsoft заработил $2.9 милијарди од Xbox Game Pass минатата година (2021). Како што забележаа Tweaktown, долгиот извештај на Brazil’s Administrative Council for Economic Defense (CADE) за предложеното купување на Activision Blizzard од Microsoft вклучуваше мала табела што ги открива информациите. Според […]

Прочитај повеќе
Игрици

Ги дознавме двата главни актери за GTA 6

Актерите за протагонистите на Grand Theft Auto VI можеби се откриени по неодамна објавената снимка. Rockstar Games има историја на создавање неверојатно иконски протагонисти на видео игри. Tommy Vercetti, John Marston, Arthur Morgan, Trevor Phillips, Niko Bellic и многу повеќе ги сочинуваат некои од најдобрите протагонисти во игрите, но речиси сите ги играа непознати актери […]

Прочитај повеќе