PC

The Last of Us Part 1 за PC е Одложена

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито […]

Прочитај повеќе
PC

Новите карактеристики во Cyberpunk 2077 Повторно ги Враќа Фановите

Оваа недела беше објавено ново ажурирање за Cyberpunk 2077 каде беа додадени неколку нови функции во играта за играње улоги од отворен свет. Поконкретно, играта сега поддржува NVIDIA DLSS 3 и NVIDIA Reflex на компатибилен хардвер. Се разбира, ова е релевантно само за корисниците на PC, но тоа е нешто што многу корисници на PC […]

Прочитај повеќе
Новости

Hogwarts Legacy ќе има Многу Долга и убава Кампања

Директорот на Hogwarts Legacy откри колку време може да биде потребно за да се заврши играта! Како и многу други игри со отворен свет, Hogwarts Legacy ќе има голем број различни области за истражување и странични потраги што треба да се завршат. И додека постои патека на главната приказна што играчите ќе можат да ја […]

Прочитај повеќе
Новости

Протече датата кога ќе ја добиеме Assassin’s Creed Mirage

Следната игра од франшизата на Assassin’s Creed — наречена Assassin’s Creed Mirage — треба да биде објавена некаде оваа година… Кога оваа година, сè уште не знаеме, Ubisoft допрва треба да го открие датумот на објавување на играта за PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S, меѓутоа… претходните гласини и извештаи […]

Прочитај повеќе
PC

The Day Before е одложена 9 месеци поради Бизарна Причина од Steam

The Day Before е одложена речиси цела година, само неколку недели пред нејзиното објавување. За оние кои не ја следат, The Day Before е голема онлајн Survival игра за која изгледа како многу понијансана и поинтуитивна верзија на The Division доколку се спои со The Last of Us. Таа е неверојатно амбициозна и видеата што […]

Прочитај повеќе
Xbox

XBOX објави кога ќе ја добиеме Redfall

Xbox и Bethesda конечно го открија датумот на објавување на Redfall, кој е претстојниот Co-op Shooter од Arkane Studios. Прво прикажана во 2021 година, Redfall првично беше подготвена да излезе во 2022 година заедно со огромниот наслов од Bethesda – Starfiled. И додека двата наслови подоцна завршија со одложување на првата половина од оваа година, […]

Прочитај повеќе
Игрици

Вака изгледа Lies of P во 8K

Lies of P без сомнение треба да биде еден од најимпресивните наслови на SoulsBorne досега, без разлика дали се работи за интересната премиса што ни носи сосема нова приказна за Пинокио ​​или одличната и навистина врвна презентација и дизајн што многумина веќе ги споредуваат со Bloodborne. Но, се разбира, таа импресивна презентација дефинитивно ќе бара […]

Прочитај повеќе
Игрици

Протекоа слики од Live Service Елементите на Suicide Squad: Kill the Justice League и Фановите Не Се Задоволни

Протекоа нови слики од „Suicide Squad: Kill The Justice League“ и се чини дека потврдува дека тоа ќе биде Live Service игра, или барем ќе има елементи на игри како некои чудни услуги. Фановите не се ниту малку задоволни од тоа што го гледаат. Оваа слика, која можете да ја погледнете во твитот подолу, доаѓа […]

Прочитај повеќе
Игрици

Black Myth: Wukong со нова дата на лансирање – Лето 2024

Девелоперите Game Science Interactive Technology го објави новиот и официјалниот датум на кога треба да ја добиеме очекуваната игра Black Myth: Wukong и тоа ќе биде Лето 2024 година. Акционата RPG базиран на кинескиот еп Journey to the West пристигнува на „сите мејнстрим конзоли и PC“ во летото 2024 година – вести објавени за прослава […]

Прочитај повеќе
Игрици

World of Warcraft: Dragonflight – Eкспанзијата каде што Драганите летаат; IDK не играв Beta

Си беше еднаш еден остров каде што пред 10 000 години живееле еден куп Драгани, ама решиле да го затворат дуќанот додека не ги оправат работите на Azeroth и на пошироко. И така го напуштиле нивниот дом, ги оставиле клучевите кај домарите (The Watchers), и отишле да гледаат по дворовите на комшиите, додека дома им […]

Прочитај повеќе