Marvel Cinematic Universe ќе стане сензационален, бидејќи првиот трејлер за She-Hulk официјално пристигна. Студиото Марвел ги изненади фановите денес…
Иднината на универзумот на Star Wars цвета на Disney+, со голем број акциони и анимирани серии сместени во таа…
Откако траеше од 26 април до овој вторник, првата јавна Overwatch 2 бета верзија на Blizzard сега заврши. Додека…
Иако првата епизода „The Lord of the Rings: The Rings of Power“ нема да биде премиерно прикажана на Amazon…
Sony ја откри првичната листа на игри од ерата на PlayStation 3 кои ќе бидат достапни кога PlayStation Plus…
Издавачот 505 Games и развивачот Forbidden Studios ја објавија авантуристичката игра со преживување на финскиот фолклор „Among the Trolls“….
Издавачот THQ Nordic и развивачот KITE Games ја објавија The Valiant, нова тактичка стратешка игра поставена во крстоносните војни….
Techland развиваат нов AAA Fantasy Open-World RPG заедно со поранешниот персонал на CD Projekt RED, објавија утрово издавачот и…
Издавачот 505 Games и девелоперите од The Bearded Ladies (Mutant Year Zero: Road to Eden) ја објавија новата тактичка…
Fall Guys официјално ќе се игра бесплатно od наредниот месец заедно со новите изданија кои доаѓаат за Xbox One,…
Netflix го претстави трејлерот за Geeked Week 2022, виртуелен петдневен настан кој ја истакнува неговата гик содржина како Stranger…
Ќе успеат ли PlayStation да ги победат Microsoft? Откако за прв пат беше објавено на почетокот на оваа година…