Поп-култура Серии

Познатата Golden Axe игра добива серија од Comedy Central

Golden Axe, класичната аркадна и конзолна игра од SEGA, добива своја ТВ серија на Comedy Central. Новото анимирано шоу ќе има 10 епизоди.

Прочитај повеќе
PC PlayStation

Трофеите од PlayStation доаѓаат на PC со Ghost of Tsushima

По долгогодишни барања од фановите, PlayStation објави дека конечно ќе ги донесе трофеите на ПЦ. Бидејќи PlayStation продолжи да ја продлабочува својата поддршка

Прочитај повеќе
Новости

Skybound сакаат да прават AAA Invincible игра, но им треба пари

Skybound сакаат да направат нова AAA Invincible игра, но сакаат да ја направат со тоа што ќе собираат пари од донации. Компанијата ја

Прочитај повеќе
Забава

IKEA ја претстави новата колекција на мебел наменета за гејмери

IKEA штотуку го претстави BRÄNNBOLL, целосно нова колекција на мебел наменета за гејмерите. Ова е разновиден опсег кој вклучува дваесет нови видови на

Прочитај повеќе
Игрици

Нова Prince of Persia игра од креаторите на Dead Cells

Следната игра од серијата Prince of Persia на Ubisoft е официјално најавена и можеби ќе бидете изненадени кога ќе го видите студиото зад

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Има шанса да го видиме John Cena во улога на Link во играниот филм The Legend of Zelda

John Cena веројатно прави многу добар тизер дека ќе ја има главната улога на Link во играниот филм The Legend of Zelda! Откако

Прочитај повеќе
Колумна

Креаторите на Genshin Impact – Mihoyo се проценети дека вредат $23 милијарди

Тенорот на разговори околу мобилните и гача игрите се менуваше со текот на годините. Иако најпрво наиде на потсмев поради широко распространетата перцепција

Прочитај повеќе
Забава

Легендата на F1 Луис Хамилтон не може да игра тркачки игри

Познатиот и неверојатно успешен Ф1 возач Луис Хамилтон ја има една од најдобрите кариери во историјата на трките, со рекорди за најмногу победи

Прочитај повеќе
Игрици

Vampire Survivors добива Contra DLC следниот месец

Ексклузивно денес, девелоперот на Vampire Survivors Poncle откри дека играта конечно ќе се појави на PlayStation 5 и PlayStation 4 ова лето. Но

Прочитај повеќе
Новости

Square Enix сакаат последниот дел на Final Fantasy 7 Remake да излезе за помалку од 3 години

Square Enix сакаат последниот дел од трилогијата на Final Fantasy 7 Remake да излезе во рок од три години. Веста доаѓа преку преведени

Прочитај повеќе