Игрици

Rise of the Ronin – Новата PS5 ексклузива од Team Ninja

За време на PlayStation State of Play, Team Ninja откри нова прекрасна игра во облик на Ghost of Tsushima, позната како Rise of the Ronin. Овие видови игри стануваат сè попопуларни во последните неколку години, особено откако Ghost of Tsushima докажа дека постои пазар за релативно „приземјени“ игри за јапонските воини. Се разбира, Ghost of […]

Прочитај повеќе
PlayStation

Канцелариите на Dunder Mifflin од The Office се ставени во The Last of Us Part 1

По објавувањето и лансирањето на почетокот на овој месец, бројни фанови ги споделуваат своите неверојатни откритија во The Last of Us Part 1. Ова вклучува мали промени во кинематиката на различните интерактивни реквизити кои се наоѓаат низ пост-апокалиптичниот амбиент на играта. Сега, еден играч сподели нешто што се чини дека е реалност и е едно […]

Прочитај повеќе
PlayStation

Фанови прават прекрасни PS5 скинови и верзии инспирирани од God of War

Пар обожаватели дизајнираа сопствени скинови за PS5 за да го прослават God of War Ragnarök! Anderson and Débora неколку уметници кои редовно даваат почит за нивните омилени видео игри, објавија слики од скиновите поставени на конзола претходно оваа недела на Инстаграм. Дизајните ќе се продаваат низ целиот свет преку нивниот излог наречен Gom.Gom.Figures. Anderson and […]

Прочитај повеќе
PlayStation Xbox

Сите игри кои доаѓаат само на Next-Gen конзоли

Fable, Starfield, Forspoken и многу други нема да дојдат наXbox One or PS4 Следната генерација, или може да се каже сегашната генерација, конечно почнува да се чувствува како актуелна генерација. Година ипол по лансирањето на PlayStation 5 на Sony и Xbox Series X/S на Microsoft во ноември 2020 година, малку е полесно да добиете конзола […]

Прочитај повеќе
PlayStation

Сите VRR игри оптимизирани за PS5

VRR (Variable Refresh Rate) е карактеристика за PlayStation 5 која работи во тандем со компатибилни телевизори за да ги израмни проблемите со перформансите што може да се појават во игрите. Ќе можете да ја примените оваа технологија на сите ваши игри со овозможување на префрлање во поставките на вашиот систем. Сепак, многу игри се дополнително […]

Прочитај повеќе
PlayStation Xbox

CD Project Red ја одложија New-Gen верзијата на Witcher 3

CD Project Red објави дека ќе ги одложи верзиите на PlayStation 5 и Xbox Series X/S на The Witcher 3: Wild Hunt бидејќи го носи остатокот од преносот во куќата. Промената во развојните тимови за надградбите на новата генерација беше откриена преку твит на Твитер профилот на серијата The Witcher. „Решивме нашиот внатрешен тим за […]

Прочитај повеќе
Новости

Bare Butt Boxing е новиот бролер кој што ќе дојде на PC и конзоли пред крајот од оваа година

Tuatara ја објави својата нова игра, тепачка со повеќе играчи, „Бокс со гол задник“. Играта со интересно име и изглед доаѓа во четвртиот квартал од оваа година за Steam Early Access, а потоа следната година ќе излезе целосната верзија за PlayStation 4, PlayStation 5 и Nintendo Switch. “Премисата на оваа откачена игра е дека ја […]

Прочитај повеќе
PlayStation

PlayStation Now добива уште 4 нови игри за април

Sony ја објави линијата на PlayStation Now за април, а има четири игри кои доаѓаат на услугата за стриминг во облак, вклучувајќи ја и познатата авантуристичка игра Outer Wilds. Outer Wilds се приклучува на каталогот во вторник, 5 април со првото освежување на PlayStation Store во месецот. Тој ден пристигнува и тркачката игра WRC 10 […]

Прочитај повеќе
PC

Valorant наскоро може да ја видиме и на конзоли

Мултиплеер стрелецот Valorant на Riot, кој е достапен за компјутер од 2020 година, наскоро би можел да се појави на конзолите. Иако Riot Games и претходно изрази желба да ја донесе играта на конзолите, до денес тоа не се случи, но судејќи според новиот оглас за работа, се чини дека е крајно време работите да […]

Прочитај повеќе
PlayStation

Нов PS5 BUG за Marvel’s Avengers може да биде поправен само со тоа што ќе го избришете вашиот прогерес во играта

Успехот на Marvel’s Avengers по лансирањето не беше голем од неговото објавување во 2020 година. Позитивната страна е што Crystal Dynamics ја поддржа играта со солидни проширувања и падови на карактери како Војна за Ваканда и Спајдермен. И покрај овие забавни инклузии, новата грешка што ја разбива играта на PlayStation 5 негативно влијае на уживањето […]

Прочитај повеќе