GG Подкаст S10E28: Сакура Фестивал, Hades 2, Homeworld 3

466 прегледи 13 мај 2024 22:43

17 0

Полека но сигурно доаѓаме до најубавиот дел во годината за сите Гејмери каде што ќе се изнаиграат нови и стари работи, но и за сите кои што сакаат да уживаат на фестивали поврзани со Поп Културата 🎮

Денес специјални гости ни се Билјана и Јан од @japan.net.mk каде што ќе ни го промовираат нивниот настан "САКУРА ФЕСТИВАЛ" 🌸

Нормално ќе збориме за работите кои што моментно се најголем тренд како што е долгоочекуваната HADES 2! Ќе се враќаме малку назад во Пеколот со нови работи 🔥

И нормално... Вести од Е-Спортот со нашата прекрасна Ана 🎤

За ова и многу повеќе ќе збориме денес на..

📍Локација: WWW.GG.MK
⏳ Време: 21:00h
🍔 Храна: Нормално секогаш изборот е KFC 🍗

#GGMK #GGMKPodcast #ГГМКПодкаст

00:05:50 - Hades II
00:17:46 - Animal Well
00:27:09 - Нови отпуштање од Мајкрософт
00:49:40 - Marvel Rivals
01:01:07 - Еспорт вести од светот со Basedefender
01:08:40 - Билјана и Јан од Јапан.нет.мк ни се гости да раскажат за Сакура Фестивалот
...

GG Подкаст S10E28: Сакура Фестивал, Hades 2, Homeworld 3

466 прегледи 13 мај 2024 22:43

17 0

Полека но сигурно доаѓаме до најубавиот дел во годината за сите Гејмери каде што ќе се изнаиграат нови и стари работи, но и за сите кои што сакаат да уживаат на фестивали поврзани со Поп Културата 🎮

Денес специјални гости ни се Билјана и Јан од @japan.net.mk каде што ќе ни го промовираат нивниот настан "САКУРА ФЕСТИВАЛ" 🌸

Нормално ќе збориме за работите кои што моментно се најголем тренд како што е долгоочекуваната HADES 2! Ќе се враќаме малку назад во Пеколот со нови работи 🔥

И нормално... Вести од Е-Спортот со нашата прекрасна Ана 🎤

За ова и многу повеќе ќе збориме денес на..

📍Локација: WWW.GG.MK
⏳ Време: 21:00h
🍔 Храна: Нормално секогаш изборот е KFC 🍗

#GGMK #GGMKPodcast #ГГМКПодкаст

00:05:50 - Hades II
00:17:46 - Animal Well
00:27:09 - Нови отпуштање од Мајкрософт
00:49:40 - Marvel Rivals
01:01:07 - Еспорт вести од светот со Basedefender
01:08:40 - Билјана и Јан од Јапан.нет.мк ни се гости да раскажат за Сакура Фестивалот
...

GG Подкаст S10E28: Сакура Фестивал, Hades 2, Homeworld 3

466 прегледи 13 мај 2024 22:43

17 0

Полека но сигурно доаѓаме до најубавиот дел во годината за сите Гејмери каде што ќе се изнаиграат нови и стари работи, но и за сите кои што сакаат да уживаат на фестивали поврзани со Поп Културата 🎮

Денес специјални гости ни се Билјана и Јан од @japan.net.mk каде што ќе ни го промовираат нивниот настан "САКУРА ФЕСТИВАЛ" 🌸

Нормално ќе збориме за работите кои што моментно се најголем тренд како што е долгоочекуваната HADES 2! Ќе се враќаме малку назад во Пеколот со нови работи 🔥

И нормално... Вести од Е-Спортот со нашата прекрасна Ана 🎤

За ова и многу повеќе ќе збориме денес на..

📍Локација: WWW.GG.MK
⏳ Време: 21:00h
🍔 Храна: Нормално секогаш изборот е KFC 🍗

#GGMK #GGMKPodcast #ГГМКПодкаст

00:05:50 - Hades II
00:17:46 - Animal Well
00:27:09 - Нови отпуштање од Мајкрософт
00:49:40 - Marvel Rivals
01:01:07 - Еспорт вести од светот со Basedefender
01:08:40 - Билјана и Јан од Јапан.нет.мк ни се гости да раскажат за Сакура Фестивалот
...

Колумна Nintendo

“Си јас сакам работата!” Неверојатната 40-годишна кариера на Takashi Tezuka во Нинтендо

Сите знаеме дека лицето на Nintendo со години веќе е познатиот Шигеру Мијамото кој што го гледаме секаде и на.

Прочитај повеќе
Колумна

Blizzard го откажаа BlizzCon 2024

RIP БлизКон Еден од најпознатите настани кој што порано се чекаше со нетпрение, BlizzCon 2024 е откажан, објави компанијата во.

Прочитај повеќе
Хардвер

Испораките на Apple Vision Pro се прекинати

Според новиот извештај од аналитичарот на Apple, Минг-Чи Куо (забележан преку IGN), компанијата наводно ги прекинува испораките на Apple Vision.

Прочитај повеќе
PlayStation

Нови априлски ажурирања за PS5

Sony го објави ажурирањето на фирмверот од април 2024 година за PlayStation 5. Ажурирањето на PS5 24.03-09.20.00 доаѓа со големина.

Прочитај повеќе
Колумна

Претседателот Џо Бајден го потпиша законот за забрана на TikTok во САД

Соединетите Американски Држави направија уште еден чекор кон потенцијална забрана на ТикТок, со тоа што претседателот Џо Бајден потпиша нацрт-закон.

Прочитај повеќе
Новости

Tales of the Shire е Stardew Valley но со Хобити

Игрите од франшизата „Lord of the Rings“ обично се полни со конфликти, без разлика дали сте група џуџиња што навлегува.

Прочитај повеќе
Новости

Watch Dogs франшизата е мртва и закопана засекогаш

Во нова објава на Твитер, познатиот протекувач j0nathan тврди дека франшизата е „мртва и закопана“, веројатно поради слабата продажба и.

Прочитај повеќе
Колумна

Embracer Group се дели на три различни компании

Според официјалното соопштение споделено за медиумите денес, Embracer Group ги објави плановите да се подели на три одделни компании за.

Прочитај повеќе
Колумна

Зошто Ранглистите се битни за Гејмерите

Уште од Златната Доба на аркадните игри, Ранглистите за гејмерите се многу битна работа! Целта во играњето на аркадна игра.

Прочитај повеќе
Друштвени игри

Пристигна комбото Fallout / Magic: The Gathering

Како што ви е познато уште од текстот од октомври и Magic: The Gathering е планиран дел од моменталната Fallout.

Прочитај повеќе
GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

GG.TV

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!