Новости

Трејлерот за GTA 6 веќе сруши неколку Светски Рекорди

Трејлерот за GTA 6 официјално срушти три светски рекорди, кои беа откриени од Гинисовата книга на Светски рекорди. Трите светски рекорди соборени од трејлерот за GTA 6 се: Во моментот на пишување, трејлерот за GTA 6 собра неверојатни 106 милиони прегледи, и целосно ја победи гледаноста на трејлерот на GTA 5 кој што моментално има

Прочитај повеќе
Новости

Студиото Arkane ќе ја претстават нивната следна игра на The Game Awards. Има големи шанси да е Dishonored 3

Во септември 2023 година, добивме многу интересни референци за Dishonored 3 кои се појавија во протечени документи кои произлегоа од судскиот случај на Microsoft против FTC. Не беше првпат да гледаме референца за постоењето на третата игра од серијата Dishonored, но тоа беше најлегитимниот пример што сме го виделе досега. Сега се појавуваат нови тврдења,

Прочитај повеќе
Колумна Новости

Rockstar Games го пуштија трејлерот за GTA 6 порано, играта доаѓа во 2025 година

Конечно пристигна моментот кој што гејмерите ширум светот со нетрпение го очекуваа! Претставувањето на трејлерот за Grand Theft Auto 6 (GTA 6)! Со овој прв поглед, Rockstar Games направи лудило од возбуда и исчекување во гејмерската заедница! Охх колку добро изгледа овааа!!! Се појавија првите главни и клучни моменти од GTA 6, и сега јасно

Прочитај повеќе
Новости

Capcom ќе прават преработки на Resident Evil игрите додека можат

Yasuhiro Anpo официјално потврди дека Capcom ќе продолжи со преработка на Resident Evil игрите, според новиот извештај на IGN. Секако, Anpo остана нејасен за следниот римејк, кој ќе биде објавен „во иднина“. Ова не е изненадувачки потег, по огромниот успех на повеќекратните преработки. Resident Evil 4 има огромно позитивни критики на Steam откако беше лансиран

Прочитај повеќе
Новости

Cyberpunk 2077 добива Метро систем во Верзија 2.1

Долго бараната карактеристика конечно доаѓа во Cyberpunk 2077 бидејќи CD Projekt Red потврди дека ќе биде додаден метро систем во играта во ажурирањето на верзија 2.1. Соопштението дојде за време на еден стрим кој што беше направен денес од CD Projekt Red. Овој нов метро систем, познат како Night City Area Rapid Transit (NCART), ќе

Прочитај повеќе
Новости

Во месец ноември во Fortnite имало 100 Милиони Играчи

Како доказ за моќта на носталгијата, беше откриено дека Fortnite обезбеди 100 милиони играчи во текот на ноември, а сето тоа е благодарение на распоредувањето на „OG“ Fortnite. Тоа беше големо повторно разгледување на оригиналната мапа што го започна успехот на Fortnite базиран на Battle Royale пред сите тие години, и врати десетици милиони играчи

Прочитај повеќе
Новости

На 5ти декември го добиваме првиот трејлер за Grand Theft Auto 6

ИДЕМЕЕЕЕЕ!!! Rockstar Games откри дека трејлерот за GTA 6 ќе се појави на 5 декември во 15 часот, ставајќи крај на шпекулациите за тоа кога, каде и како ќе биде објавен. Пред само неколку недели легендарната фирма објави дека ќе ја открие следната генерација на Grand Theft Auto во декември, а сега, знаеме кога.

Прочитај повеќе
Новости

Основачот на Rockstar Games Dan Houser веќе работи на два големи проекти во неговото ново студио – Absurd Ventures

Откриени се првите проекти за новото студио на ко-основачот на Rockstar Games. Rockstar Games е едно од најголемите студија за видео игри во светот и успеа да го стори тоа, а воедно чуваше и тони мистерии околу своето студио. Со години, нејзините основачи, Sam и Dan Houser, останаа надвор од центарот на вниманието. Тие скоро

Прочитај повеќе
Новости

Sons of the Forest официјално излегува од ран пристап во февруари 2024 со големо Ажурирање

„Sons of the Forest“ беше пуштена во ран пристап уште во февруари 2023 година и оттогаш се покажа неверојатно добро. Доби постојана грижа и внимание од своите девелопери, Endnight Games, и брзо стана важена како една од најдобрите хорор игри за преживување на пазарот, надминувајќи ја најпродаваната прва игра, The Forest, која беше пуштена уште

Прочитај повеќе
Новости

Трилогијата на GTA доаѓа на Netflix Games

Netflix Games објави дека Grand Theft Auto Trilogy (GTA Trilogy) доаѓа на услуга почнувајќи на 14 декември. GTA Trilogy ги содржи GTA 3, GTA Vice City и GTA San Andreas. Играчите ќе можат однапред да се регистрираат за играта почнувајќи од 30 ноември. Ќе биде достапна преку мобилната апликација Netflix, како и на App Store

Прочитај повеќе