GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!

Уште од самиот почеток идејата на GGTV е да порасне во независен интернет канал кој ќе има all-around содржина поврзана со гејминг. Новости, рецензии, плејтруа, типс&трикс, хардвер, гаџети, саеми и турнири… СÈ!
Во претходните 8 години привилегијата да дискутираме за игри љубоморно си ја чувавме за нас, но со веќе зрелата гејминг заедница во Македонија, сметаме дека сега е моментот да ги отвориме… ПОРТИТЕ НА ТАВЕРНАТА (со длабок глас)…

Па така доколку сакате:

на право место сте.

Напишете или снимете рецензија за игра или хардвер и доколку се вклопувате во нашиот стил со ваша дозвола ЌЕ ЈА ОБЈАВИМЕ на сајт и ЌЕ ДОЈДЕТЕ ВО ЕМИСИЈА заедно со нас ДА ЈА ПРОДИСКУТИРАТЕ.Прикачете го документот (doc, docx, jpg, pdf, png)
Еден доживотен обожавател на Nintendo одлучил да направи реалистичен римејк на Super Mario Bros и објави трејлер во стил…
NieR: Automata го зафати светот како следен голем чекор од франшизата NieR, а сега ќе добие сосема нов изглед…
Втората сезона на Halo официјално започна со спремање и снимање во Исланд, објави денеска Paramount+. Компанијата претходно објави дека…
Филмот Gran Turismo на Sony продолжува да напредува, а ѕвездата од Stranger Things David Harbour сега се приклучи на…