Игрици

Ги дознавме двата главни актери за GTA 6

Актерите за протагонистите на Grand Theft Auto VI можеби се откриени по неодамна објавената снимка. Rockstar Games има историја на создавање неверојатно иконски протагонисти на видео игри. Tommy Vercetti, John Marston, Arthur Morgan, Trevor Phillips, Niko Bellic и многу повеќе ги сочинуваат некои од најдобрите протагонисти во игрите, но речиси сите ги играа непознати актери […]

Прочитај повеќе
Новости

Протекоa многу видеа и фотографии од Grand Theft Auto 6

Еден тон наводни видеа, слики и снимки од Grand Theft Auto VI протекоа на интернет, откривајќи ги првите погледи на двајцата протагонисти на играта, грабеж и многу, многу повеќе. Grand Theft Auto VI е една од најочекуваните игри на сите времиња бидејќи планира да ја следи втората најпродавана игра до сега. Продаде копии во вредност […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

David Harbour од Stranger Things ја доби една од главните улоги во филмската адаптација на Gran Turismo

Филмот Gran Turismo на Sony продолжува да напредува, а ѕвездата од Stranger Things David Harbour сега се приклучи на актерската екипа со една од главните улоги. Адаптацијата на Sony на Gran Turismo беше најавена претходно оваа година, а потврдата за датумот на прикажување на филмот треба да е 11 август 2023 година следеше не многу […]

Прочитај повеќе
Игрици

Rise of the Ronin – Новата PS5 ексклузива од Team Ninja

За време на PlayStation State of Play, Team Ninja откри нова прекрасна игра во облик на Ghost of Tsushima, позната како Rise of the Ronin. Овие видови игри стануваат сè попопуларни во последните неколку години, особено откако Ghost of Tsushima докажа дека постои пазар за релативно „приземјени“ игри за јапонските воини. Се разбира, Ghost of […]

Прочитај повеќе
PlayStation

Канцелариите на Dunder Mifflin од The Office се ставени во The Last of Us Part 1

По објавувањето и лансирањето на почетокот на овој месец, бројни фанови ги споделуваат своите неверојатни откритија во The Last of Us Part 1. Ова вклучува мали промени во кинематиката на различните интерактивни реквизити кои се наоѓаат низ пост-апокалиптичниот амбиент на играта. Сега, еден играч сподели нешто што се чини дека е реалност и е едно […]

Прочитај повеќе
PlayStation

Фанови прават прекрасни PS5 скинови и верзии инспирирани од God of War

Пар обожаватели дизајнираа сопствени скинови за PS5 за да го прослават God of War Ragnarök! Anderson and Débora неколку уметници кои редовно даваат почит за нивните омилени видео игри, објавија слики од скиновите поставени на конзола претходно оваа недела на Инстаграм. Дизајните ќе се продаваат низ целиот свет преку нивниот излог наречен Gom.Gom.Figures. Anderson and […]

Прочитај повеќе
PlayStation

Гејмери добиваат уништени Collector’s Edition од The Last of Us Part 1

Повеќе луѓе кои го нарачале колекторското изданието на The Last of Us Part I пријавиле оштетување на нивните копии поради проблеми со транзитот. The Last of Us Part I е еден од најголемите наслови на PlayStation во есенската постава. И хорор-класиката за преживување на Naughty Dog и God of War Ragnarok се очекува да бидат […]

Прочитај повеќе
Игрици

Во Hogwarts Legacy нема да можете да играте Quidditch

Hogwarts Legacy нема да вклучи една од најголемите производи од серијалот на Harry Potter, на големо разочарување на многу фанови. Универзумот на Хари Потер е неверојатно богат со навики, што му овозможува да се чувствува како да се живее кога публиката се запознава со него во Хари Потер и Каменот на Мудроста. Иако самиот Хари […]

Прочитај повеќе
PlayStation

PlayStation изработуваат Remasters за Sam & Max: Save the World и Beyond Time and Space

Sam & Max: Save the World и Beyond Time and Space пристигнаа во рацете на Playstation за правење на Remaster на 29 септември. Sam & Max: Save the World и Beyond Time and Space беа, ако не сте запознаени, некои од најраните наслови од студиото The Walking Dead Telltale Games (објавени во 2006 и 2007 […]

Прочитај повеќе
Новости

Sons of the Forest е повторно одложена

Девелоперите Endnight Games најавија „последно“ одложување за Sons of the Forest, а продолжението на хорор-преживување сега треба да пристигне на 23-ти февруари следната година. Sons of the Forest е директно продолжение на добро прифатената The Forrest на Endnight (која ја доби својата верзија 1.0 во 2018 година по четири години во ран пристап), игра која […]

Прочитај повеќе