Новости Xbox

Hi-Fi Rush добива два нови Гејм Модови

Најновото ажурирање за Hi-Fi Rush на Tango Gameworks е објавено и додава два нови гејм модови на популарниот наслов со жанр од ритам-акција. По ненадејното лансирање на почетокот на оваа година, Tango продолжи да носи нови додатоци во Hi-Fi Rush за да им даде на играчите повеќе содржина за пристап. Сега, оваа поддршка по лансирањето

Прочитај повеќе
Колумна Еспорт

Новиот Gameplay Update на Dota 2! Пуштен Tрадиционално Сред Турнир!

Мислите дека ве бива во Dota 2? Дека ја имате научено играта? Пребројте се, уште еднаш, бидејќи сè што сте знаеле до сега, се смени за 180 степени. Во ситните часови на 21ви Април беше пуштен долгоочекуваниот Gameplay Update во Dota 2. Добредојдовте во Update 7.33! За прв пат мапата на играта се зголемува и

Прочитај повеќе
Новости

Call of Duty: Modern Warfare 2

Activision Blizzard објави дека Call of Duty: Modern Warfare II е следниот наслов во големата и познатата франшиза! Иако не е некое големо изненадување од причина што комапнијата пред некое време си кажаа дека овогодинешниот Call of Duty наслов ќе биде продолжение на рестартирањето на Call of Duty Modern Warfare од 2019 година, новиот тизер

Прочитај повеќе
PlayStation

Сите VRR игри оптимизирани за PS5

VRR (Variable Refresh Rate) е карактеристика за PlayStation 5 која работи во тандем со компатибилни телевизори за да ги израмни проблемите со перформансите што може да се појават во игрите. Ќе можете да ја примените оваа технологија на сите ваши игри со овозможување на префрлање во поставките на вашиот систем. Сепак, многу игри се дополнително

Прочитај повеќе
Новости

Sony инвестира $1 милијарда во Epic Games за градење на Metaverse

Epic Game објави дека добила инвестиција од 2 милијарди долари во развојот на метаверс, од кои половина доаѓа од Sony. Производителот на PlayStation, кој веќе има малцински интерес во Epic, фрли 1 милијарда долари на развивачот на Unreal и Fortnite за да создаде „нова социјална забава која ја истражува врската помеѓу дигиталниот и физичкиот свет“,

Прочитај повеќе
Новости

Elden Ring е помината за помалку од 10 минути

Уште еден ден, уште еден рекорд во брзина на вртење на Elden Ring кој ќе го оставиме во страв. И овој пат, тоа е трчање под 10 минути. Всушност, тоа е толку добро, тоа е всушност под-девет трчање, но тоа не звучеше толку привлечно. Овој нов рекорд беше постигнат од Distortion 2, кој претходно постигна

Прочитај повеќе
PC

Лоши вести за MMORPG сместено во светот на League of Legends

Според инвеститорот на Riot Games, Грег Стрит, постои можност компанијата целосно да ја прекине работата на најновото достигнување MMO. „Не гарантираме дека ќе ја завршиме и објавиме играта“, напиша главниот продуцент на League MMO во шокантниот твит. „Се уште работиме на играта и сме многу оптимисти, но никогаш не се знае. Сè на сè, Riot

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

The Batman следната недела доаѓа на HBO Max

По успешното прикажување во кината, Бетмен ќе биде пуштен во стриминг на HBO Max почнувајќи од 18 април, објави Warner Bros. Филмот Caped Crusader ќе се емитува и на HBO во сабота, 23 април, со почеток во 02:00 (наше време). Бетмен беше објавен на 4 март во САД и заработи повеќе од 735 милиони долари

Прочитај повеќе
Новости

Најавена е Kingdom Hearts 4 за 20 години постоење на франшизата

Square Enix откри дека го развива Kingdom Hearts IV, главното продолжение на Kingdom Hearts III од 2019 година. Ова беше откриено за време на трејлерот за најава за 20-годишнината објавен од Square Enix денес и по приближно четири минути информации за тековните и претстојните мобилни игри на Kingdom Hearts, екранот трепка на „The Lost Master

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

HBO Max изработуваат играна серија за Aqualad

Аквалад досега немал многу време на екранот во живо, но ќе добие многу повеќе. HBO Max развива серија во живо заснована на верзијата на ликот на Џексон „Џејк“ Хајд – чија верзија може да се види и во анимираната серија Young Justice – пишува Variety. Претставата ќе биде едночасовна драмедија во живо, базирана на графичкиот

Прочитај повеќе