Рецензии
NinjaMonkey

Рецензија: Marvel’s Spider-Man Remastered PC

Sony полека го гради својот каталог на PC портови од игри кои беа first-party PS4 игри, а сега со Marvel’s Spider-Man Remastered, ги имаме најголемите

Рецензии
NinjaMonkey

Loot River – Dark Souls и Tetris направиле детенце

Кога игрите ве казнуваат, речиси секогаш има причина за нивното казнување. Сите знаеме најчесто кои се тие игри, големите Souls игри. Сепак овие игри се

Автор

NinjaMonkey
Trek to Yomi е стилски сајд-скролер на самурајски слешер кој што можеби ќе ве остави без зборови од колку добро изгледа се тоа, или можеби брзо ќе ви се смачи од фактот што се работи за целосно црно-бела игра….

Автор

NinjaMonkey
Во 2020 година излезе играта која што многумина ја чекаа со години, до тој степен што девелоперите мораа да ја издадат премногу рано и испадна еден од најголемите флопови во историјата на гејмингот (за некој и најголемото разочарување). Таа…

Автор

neelix
ТЛ;ДР: океј е, дури и одлична, а поеднипати и неверојатна. Гејмплеј Најпрво, не би ја категоризирал Cyberpunk 2077 како игра, туку како интерактивен филм кој трае околу 30 часа (наместо вообичаените 2-3 часа). Нема многу од гејмплејот што не…

Автор

NinjaMonkey
“Франшизата ја најде својата магија” Сите сме свесни каков огромен бум направија филмовите и книгите каде што се појавува едно детенце што се вика Harry Potter и дознава дека го бараат да учи во големото школо за магија. Колку…
Обожавателите често се фрустрирани за должината на времето помеѓу играта и нејзиното продолжение, но на некои наслови им треба…
Canis Majoris & Polaris CD Projekt Red објави дека сосема поинаква игра поврзана со франшизата на The Witcher е…
Electronic Arts и EA Motive оваа недела го открија првиот официјален гејмплеј трејлер од римастерот на Dead Space по…
Креаторите на Cyberpunk 2077 – CD Projekt работи на продолжение на играта Cyberpunk која моментално се нарекува „Project Orion“….