Обожавателите на Dragon Age имаат со што да се задоволат додека го чекаат Dragon Age: Dreadwolf. Денес, на Netflix…
Кога ќе помислите на CD Projekt Red и зборот Cyberpunk заедно, ќе добиете одредена мисла во вашата глава. Да,…
Последното поглавје на One Piece е дефинитивно едно од најголемите во долгата историја на серијата Шонен создадена од Еичиро…
Иднината на Attack on Titan е во етерот во овој момент, а Studio MAPPA допрва треба да открие дали…
Втората сезона на Halo официјално започна со спремање и снимање во Исланд, објави денеска Paramount+. Компанијата претходно објави дека…
Филмот Gran Turismo на Sony продолжува да напредува, а ѕвездата од Stranger Things David Harbour сега се приклучи на…
По објавата на трејлерот на Gamescom 2022 оваа недела, WB Games и развивачот Avalanche Software отворија пред-нарачки за мошне…
Steve Blackman, креаторот на The Umbrella Academy на Нетфликс, ќе биде одговорен за адаптација на Horizon Zero Dawn во…