Хардвер

Можете да ја играте DOOM на секс играчка благодарение на некој луд фан

Овој пат некој го порташе класичниот и сакан шутер – кој може да се репродуцира на речиси секој уред – и овој пат, портот е направен да работи на секс играчка! Играчка која што е за задоволување на мажите. На играчката има екран на која што ќе можете да ја играте DOOM! В… Т… Ф…

Прочитај повеќе
Хардвер

Испораките на Apple Vision Pro се прекинати

Според новиот извештај од аналитичарот на Apple, Минг-Чи Куо (забележан преку IGN), компанијата наводно ги прекинува испораките на Apple Vision Pro во 2024 година. Овој потег, наводно, ќе ги намали испораките на околу 450 илјади уреди, наспроти проектираните 800 илјади што ги очекуваа пазарните аналитичари. Apple само што го лансираше уредот во февруари, и брзо

Прочитај повеќе
Хардвер Технологија

TikTok нема да се продаде на Tencent

ByteDance, сопствениците на социјалната платформата, TikTok, се обидуваа да ги продаде своите средства за игри, и во глобален потег да се повлече од индустријата и да се фокусира на „други основни бизниси“. Неодамна, беше објавено дека ByteDance бараат договор со Tencent, најголемата компанија за игри на планетава, по удел на пазарот, во обид целосно да

Прочитај повеќе
Хардвер

Nvidia продале половина милион AI чипови и заработиле 14,5 милијарди долари за само три месеци

Премногу е лесно да се заборави дека Uber-GPU’s на Nvidia кои ја забрзуваат вештачката интелигенција започнаа како нешто повеќе од експериментален дел од графички чипови за компјутери за игри. Значи, ако навистина завршиме како робови на вештачки господари, навистина ќе сме само самите себеси виновни. Имајќи го тоа на ум, најновата вест е дека Nvidia

Прочитај повеќе
Хардвер Технологија

Lenovo Legion Go – Новата конзола која треба да биде конкурент на Steam Deck и ROG Ally

Големите (мали) конзоли Steam Deck и ROG Allly наскоро ќе добијат уште едно мало другарче кое треба да им е конкурент. Како што објави порталот Windows Central, Lenovo планира да лансира пренослив / рачен компјутер за игри наречен Lenovo Legion Go. Според неофицијални информации, тој уред треба да има 8-инчен екран, да користи нова генерација

Прочитај повеќе
Хардвер

Meta Quest ја лансира новата Гејминг Месечна Платена Услуга

Во овој момент, речиси секоја голема платформа за видео игри има некоја форма на услуга и сервис за претплата на игри. Без разлика дали се работи за Xbox Game Pass на Microsoft или PlayStation Plus на Sony, услугите брзо станаа една од продажните точки за модерните платформи. За таа цел, Meta Quest објави дека ќе

Прочитај повеќе
Хардвер

Cyberpunk 2077 RT Overdrive е новото “But Can It Run Crysis?”

Лансирана уште во далечната 2007 година, Crysis веднаш стана стандард според кој се мереше хардверот на сите компјутерски игри, рутински фрлајќи ги на колена најбрзите графички карти. „But Can It Run Crysis?“ беше единствената мерка што беше важна. Веќе може да се префрлиме од Crysis, бидејќи има нов демолишер на графички во градот! Тој демолишер

Прочитај повеќе
Хардвер

Хардверскиот Патоказ на META Вклучува Нови Quest Уреди и Голем акцент на AI

Постигнавме долг пат од првиот домашен Oculus Rift, кој беше вежба за болест во движење и затворање на екранот. Сега имаме одлични преносливи уреди без кабли, како што е Quest 2, понуди со целосно видно поле со висока резолуција, како што е Pimax 8k, па дури и одлични VR ленти за трчање за да ги

Прочитај повеќе
Хардвер

Новиот PlayStation 5 Pro контролер од Razer со бизарна цена

Гејмерите и корисниците кои имаат PlayStation 5 наскоро ќе имаат нова алтернатива на DualSense контролер, сега кога Razer го откри својот најнов контролер: Razer Wolverine V2 Pro. Контролерот е лиценциран од PlayStation и е наменет да се користи нормално на PlayStation 5, но ќе может да го користите и на PC. Контролерот може да се

Прочитај повеќе
Хардвер

PlayStation го претставија новиот God of War Ragnarok PS5 Bundle

PlayStation откри дека ќе објави нов пакет конзоли за PS5 во наредниот месец заедно со лансирањето на God of War Ragnarok. Иако PlayStation веќе имаше прилично силна постава на наслови во текот на 2022 година, претстојното продолжение на God of War лесно ќе биде најголемата игра што Sony ја објавува оваа година. Како таков, издавачот

Прочитај повеќе