Протече информација за како ќе изгледа новото воздушно возило во Battlefield 2042

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Необјавено воздушно возило од Battlefield 2042 е откриено во кодот на играта, заедно со значка за мајсторство во играта. Споделено на Твитер од популарниот Battlefield dataminer @Temporyal, возилото е SU-70 Hunter-G, кое очигледно е инспирирано од реалниот Sukhoi S-70 Hunter-B. Како што забележува @Temporyal, „нема гаранција дека ова ќе влезе во играта“. Иако возилото беше дефинитивно планирано во одреден момент, невозможно е да се каже дали сè уште се планира да биде објавено или дали развивачот DICE одлучил да го пресече поради една или друга причина.

Сликата на SU-70 Hunter-G може да се најде вметната подолу:

Сухој С-70 Хантер-Б е руско беспилотно борбено летало (UCAV). Во одговорите на горенаведениот твит, многумина истакнаа дека SU-70 Hunter-G беше навестен во првиот тизер за Battlefield 2042. Очигледно, нешто се смени во текот на развојот на играта, оставајќи ја на подот на просторијата за сечење. Бидејќи датамините често им даваат на фановите совети за работи кои се во фаза на планирање, програмерите ретко ги коментираат или даваат контекст во врска со нивниот статус.

Се разбира, можно е SU-70 Hunter-G да е прекинат или одложен благодарение на проблематичниот циклус на развој на Battlefield 2042. Кога Battlefield 2042 беше лансиран минатата година, му недостасуваа голем број основни карактеристики и страдаше од бројни проблеми со перформансите. Играта има недоволно перформанси за издавачот Electronic Arts, иако издавачот останува уверен дека DICE ќе може да ја промени перцепцијата во текот на следните месеци. Можно е некои од исечените содржини да влезат во одреден момент, вклучувајќи го и SU-70 Hunter-G. Ако навистина доаѓа во играта, се надеваме дека DICE нема да ги натера играчите да чекаат премногу долго за официјални информации!

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.