Uncategorized

Ubisoft имаат вложено пари во маркетинг за Star Wars Outlaws како никогаш до сега

Во неодамнешното финансиско ажурирање, извршниот директор на Ubisoft откри дека компанијата вложила повеќе пари и напор во маркетингот на Star Wars Outlaws од која било друга игра на Ubisoft досега објавена. Тој, исто така, истакна дека компанијата очекува силно лансирање врз основа на „позитивното расположение на заедницата“ што го циркулира проектот. Сепак, неодамнешното видео за

Прочитај повеќе
Новости

Ubisoft повторно прават потези за ставање NFT во игри

Ubisoft соработува со Double Jump Tokyo за да го „забрзаат“ глобалното усвојување на ВЕБ 3 игри, користејќи целосно нова платформа наречена Champions Tactics: Grimoria Chronicles за да поттикне серија NFT во лицата на гејмерите ширум светот. Ова не е прв налет на Ubisoft во светот на NFT поддржан од блокчејн, но – кон крајот на

Прочитај повеќе
Новости

Ubisoft најавија римејкови за многу Assassin’s Creed игри

Уште една голема и позната франшиза влегува во машината за римејкови! Ubisoft потврдија дека голем број на Assassin’s Creed игри ќе добијат римејк верзии во наредните години. Во интервју на официјалната веб-страница на студиото, извршниот директор на Ubisoft, Ив Гилемонт, вели дека серијата Assassin’s Creed ќе има голем број игри во иднина, вклучително и римејкови…

Прочитај повеќе
Новости

Ubisoft потврдија дека се уште работат на Beyond Good & Evil 2

Кога Ubisoft официјално ја претставија Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition минатата недела, многу фанови веднаш почнаа да прашуваат за Beyond Good & Evil 2. Играта за прв пат беше објавена во 2016 година и оттогаш е во фаза на работа, или конкретно кажано, пеколна фаза. Виде повеќекратни рестартирања и промени во управувањето што

Прочитај повеќе
Игрици

Prince of Persia: The Sands of Time официјално добива Римејк

Ubisoft повторно го откри римејкот на Prince of Persia: The Sands of Time на Ubisoft Forward 2024, а ќе биде објавена во 2026 година. Најавниот трејлер можете да го погледнете подолу: Како што веќе беше објавено, римејкот на Prince of Persia Sands of Time е суштински преработен, повторно. Во продолжение можете да го погледнете новиот

Прочитај повеќе
Игрици

Нов гејмплеј трејлер од Assassin’s Creed Shadows

Новиот гејмплеј трејлер за Assassin’s Creed Shadows ни дава од прва рака да погледнеме како функционираат стиловите на играње и на самураите и на нинџите! Досега сме виделе доста за Assassin’s Creed Shadows, но најмногу скриншоти и тизер слики. Убаво е конечно да се погледне вистинската игра со поглед од прва рака и на Naoe и

Прочитај повеќе
Технологија

Assassin’s Creed Mirage може да се игра на iPhone и iPad

Ubisoft ги потсети корисниците дека Assassin’s Creed Mirage, најновата игра од серијалот, сега е достапна на iPhone и iPad – но ќе ви требаат најсовремени модели за да можете да ја стартувате. Уште повеќе, корисниците можат да пристапат до прологот на играта бесплатно, обезбедувајќи ја целосната игра за значителен попуст – 50% е попуст до

Прочитај повеќе
Новости

Watch Dogs франшизата е мртва и закопана засекогаш

Во нова објава на Твитер, познатиот протекувач j0nathan тврди дека франшизата е „мртва и закопана“, веројатно поради слабата продажба и популарност на Watch Dogs: Legion. Во објавата се сугерира дека неуспехот на Legion го загрозил „започнатиот но никогаш довршениот Battle Royale“. Иако нема официјални ажурирања за иднината на серијата во врска со новите игри, минатиот

Прочитај повеќе
Игрици

Пристигна првиот трејлер за Star Wars Outlaws

Ubisoft го објави првиот трејлерот за приказната за претстојната Star Wars Outlaws игра. Трејлерот, кој можете да го погледнете подолу, дава поглед на Kay Vess и нејзината приказна за да го изведе најголемиот грабеж во Star Wars универзумот. Во приказната, Vess го налути криминалниот господар Sliro of the Zerek Besh, што доведува до тоа он

Прочитај повеќе
Новости

Beyond Good & Evil добива 20th Anniversary верзија, но Вториот Дел никаде го нема

Оваа година се одбележуваат 20 години од Beyond Good & Evil, и се чини дека Ubisoft ќе ја прослави оваа пригода со специјално јубилејно издание. Иако издавачот не објави никаков вид најава за тоа, верзијата протече преку Microsoft Store, што значи дека откривањето е неизбежно. Beyond Good & Evil – 20th Anniversary Edition по протекувањето

Прочитај повеќе