Twitch стримерот xQc случајно и направи Leak на Overwatch 2 на неговиот стрим

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Популарниот Twitch стример xQc неодамна направи мал leak на мал дел од Overwatch 2 на неговиот стрим. Blizzard Entertainment неодамна потврди дека ќе биде домаќин на Overwatch 2 бета верзијата, давајќи им можност на фановите да ја тестираат играта пред нејзиното објавување. Тестот ќе се случи во април, но пред тоа се случува уште еден тест. Blizzard одржува многу поексклузивен, приватен бета тест со свои вработени и разни професионални играчи и креатори на Overwatch. Овој тест е под NDA, така што сè треба да биде тајна во догледна иднина, но се разбира, несреќи и протекување се случуваат.

Overwatch плеерот и Twitch streamer xQc отидоа да ја играат првата игра на неговиот пренос, но случајно го отворија Overwatch 2. Во краток клип од каналот на YouTube Raccoonan, можете да видите дека тој лансираше тест верзија на серверот на играта наместо верзијата за малопродажба . Штом играта почна да се вчитува, xQc ја сфати својата грешка и панично ја затвори играта. Неговите пријатели го исмејуваа додека тој изјави: „О, боже, ќе одам во затвор“. xQc се обиде да продолжи понатаму, забележувајќи дека тоа не било намерно. Бидејќи ништо забележливо не беше прикажано на стрим, се чини малку веројатно дека Blizzard ќе стори нешто за да го казни, но тоа е прилично смешна грешка.

Blizzard веќе претстави некои од промените што ги прави за Overwatch 2, но веројатно е дека ќе бидат направени уште повеќе по објавувањето на поинклузивно бета верзијата. За почеток, долгоочекуваниот PvE елемент на Overwatch 2 ќе се појави одделно од PvP. Blizzard забележа дека ова е за да ја изведе играта побрзо и да им овозможи на навивачите да уживаат во содржината со побрзо темпо, но не е даден прозорец за режимот PvE. Во моментов, нема ни многу детали за овој нов режим.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.