Новости

Пристигна првиот трејлер за EA Sports FC 25

Играта „EA Sports“ го доби својот прв трејлер заедно со откривањето на карактеристиките што доаѓаат на EA Sports FC 25 оваа година. Во играта оваа година се враќаат Career Modes на менаџер и играч, како и за клубови. Ново за оваа година е долго озборуваниот, сега потврден режим 5v5 Rush. Режимот е достапен во фудбалскиот

Прочитај повеќе
Новости

EA FC 25 пристигнува на 27ми септември

Датумот на објавување на EA FC 25, вториот фудбалски наслов од EA Sports по истекот на лиценцата на ФИФА, протече онлајн многу порано од тоа што требаше да биде најавена. жСпоред луѓето кои што се познати дадта мајнери billbil-kun и dealabs, EA FC 25 треба да излезе на 27 септември. Играта треба да има стандардно

Прочитај повеќе
Колумна

Извршниот директор на EA заработи $25 милиони со отпуштање на 700 вработени

Во неодамнешниот финансиски извештај, сите картички на Electronic Arts беа ставени на маса, со посебно внимание посветено на компензацијата на високите засегнати страни на компанијата во FY2024. Во рок од 12 месеци, повеќе од 60 милиони долари беа исплатени на извршните членови на персоналот на фирмата, при што извршниот директор, Ендрју Вилсон, обезбеди кратење од

Прочитај повеќе
Новости

Electronic Arts повторно имаат идеја за реклами во игри

Извршниот директор на Електроник Артс, Ендрју Вилсон, неодамна откри дека компанијата гледа на имплементација на динамични реклами во AAA игрите. Ова не е ништо ново за Електроник Артс, бидејќи многу од игрите на компанијата имаа реклами од реалниот свет во текот на годините – концепт кој за EA датира околу две децении. Сепак, она за

Прочитај повеќе
Новости

Протекоа играчите кои ќе се појават во EA Sports FC 24 – Road to the Final

Нокаут-фазата во Лигата на шампионите на УЕФА започнува на 13-ти февруари, а наскоро ќе започнат и останатите европски турнири. За да ги прослави настаните, EA Sports FC 24 навидум е на работ на уште еден промо тим во Ultimate Team. Неодамна беа откриени неколку играчи кои добиваат нови картички за новото промо. Новиот тим на

Прочитај повеќе
Колумна

Electronic Arts патентираа технологија за да им дозволи на гејмерите да можат да даваат глас на карактерите во игра

Electronic Arts патентираше технологија која може да им овозможи на гејмерите да ги изразат своите ликови во играта, со тоа што ќе го даваат својот глас на карактерите кои што ги играте. Патентот е последен во напорите на EA да воведе иновации во индустријата за игри. Индустријата за игри нормално ни е позната на сите

Прочитај повеќе
Игрици

Играта Iron Man од EA ќе биде правена целосно во Unreal Engine 5

EA Motive објави дека претстојната игра на Iron Man се гради целосно во Unreal Engine 5. Објавата доаѓа директо генералниот менаџер на Motive, Patrick Klaus. “We’re still early in pre-production and taking our time to make sure we set the best possible foundation for development. But already, we’re finding so many opportunities to explore story,

Прочитај повеќе
Колумна

John Riccitiello се повлекува од функцијата Извршен Директор на Unity по страшните промени кои што ги направи во Компанијата

Unity, водечка платформа во светот за создавање и криерање на Real-Time 3D (RT3D), денес објавија дека John Riccitiello ќе се пензионира и се повелкува од функцијата на претседател, главен извршен директор и член на Бордот на директори на компанијата, промените одма се големи. James M. Whitehurst е назначен за привремен главен извршен директор, претседател и

Прочитај повеќе
Новости Игрици

EA Sports FC 24 пристигнува во Септември – Најново е Мажи против Жени

EA Sports FC 24 беше официјално претставена денеска со нов долг и убав трејлер за самата игра. EA направи еден мал тизер минатата недела за играта, но овој нов трејлер навистина претстави нешто ново (но сепак старо) за како би изгледала играта без целата лиценца на FIFA. Иако тие не го обновуваат фудбалот, EA Sports

Прочитај повеќе
Игрици

Во изработка е Black Panther игра од EA

Во изработка е нова игра од EA Games каде што главниот фокус ќе биде ставен на Black Panther, каде што целосно ќе биде Single-Player и е во колаборација со Marvel Games. Нема многу детали за сега , но знаеме дека е AAA. Знаеме и дека е во развој на Cliffhanger Games, сосема ново студио на

Прочитај повеќе