Протекоа слики од Live Service Елементите на Suicide Squad: Kill the Justice League и Фановите Не Се Задоволни

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Протекоа нови слики од „Suicide Squad: Kill The Justice League“ и се чини дека потврдува дека тоа ќе биде Live Service игра, или барем ќе има елементи на игри како некои чудни услуги. Фановите не се ниту малку задоволни од тоа што го гледаат.

Оваа слика, која можете да ја погледнете во твитот подолу, доаѓа од форумот 4chan, како што објави Video Games Chronicle, кој исто така со извори потврди дека сликата е реална. Сликата се чини дека е стартното мени на Suicide Squad и содржи стандардни работи како избор на режим на игра, избор на стори, тежина и мечмејкинг. Исто така, располага со некои менија како „Battle Pass“. Под тие менија на горната лента се и она што се чини дека се различни валути.

Според изворите на VGC Battle Pass е планиран уште од самиот почеток на креирање на играта, но таа ќе биде фокусирано на козметички работи, како што се скинови. Изворот вели дека валутите на сликата се „XP used to power up and customize the skill trees of each antihero, effectively making them unique to the player.” 

“You don’t start off rebuffed and weak,” VGC’s sources told it. “You just start off great and can get ridiculous, like Arkham Knight’s Batman.” 

Девелоперите на Arkham Knight – Rocksteady Studios, откри многу малку за Suicide Squad, оставајќи многумина да шпекулираат што точно е оваа игра и се чини, како што многумина очекуваа, навидум ќе биде наслов на услуга во живо. Бидејќи играта треба да излезе некаде оваа година, се надеваме дека Rocksteady ќе почне да ни дава повеќе информации наскоро. Дали е насловот на услугата со целосна вклученост во живо или само содржи елементи на игри како услуга? Кога можеме да видиме солиден дел од игра? Кога можеме да ја играме оваа игра? Ова се прашања за кои се надевам дека ќе добијат одговор порано отколку подоцна.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.