Игрици

Вака изгледа Lies of P во 8K

Lies of P без сомнение треба да биде еден од најимпресивните наслови на SoulsBorne досега, без разлика дали се работи за интересната премиса што ни носи сосема нова приказна за Пинокио ​​или одличната и навистина врвна презентација и дизајн што многумина веќе ги споредуваат со Bloodborne. Но, се разбира, таа импресивна презентација дефинитивно ќе бара […]

Прочитај повеќе
Игрици

Протекоа слики од Live Service Елементите на Suicide Squad: Kill the Justice League и Фановите Не Се Задоволни

Протекоа нови слики од „Suicide Squad: Kill The Justice League“ и се чини дека потврдува дека тоа ќе биде Live Service игра, или барем ќе има елементи на игри како некои чудни услуги. Фановите не се ниту малку задоволни од тоа што го гледаат. Оваа слика, која можете да ја погледнете во твитот подолу, доаѓа […]

Прочитај повеќе
Игрици

The Rock го претстави скинот на Black Adam кој ќе се најде во Fortnite

Black Adam доаѓа во Fortnite, изјави Dwayne “The Rock” Johnson оваа недела заедно со краткиот трејлер во кој се гледа додавањето на неговиот лик од филмот Black Adam. Трејлерот покажа како самиот Black Adam влегува како суперхерој заедно со уште некој додаток кој изгледа како уште една козметика што ќе го придружува ова издание. Целосното […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Првиот трејлер за филмот “Black Adam”

Официјално пристигна првиот целосен поглед и трејлер на Black Adam од DC и ќе ја промени хиерархијата на моќта во универзумот на DC. Warner Bros ги изненади обожавателите со објавувањето на првиот тизер за претстојниот филмски блокбастер во кој ќе биде прикажан долгоочекуваниот став на Двејн Џонсон за антихеројот на DC Comics. Ова доаѓа откако […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Првиот трејлер за DC’s Gotham Knights на The CW

Gotham Knights официјално се упатени на телевизија. Денес, фановите беа почестени со првиот тизер трејлер за Gotham Knights, новата играна серија што треба да дебитира некаде во 2023 година. Gotham Knights е една од трите нови серии што мрежата ги планира за сезоната 2022-2023, вклучувајќи го и приквелот на Walker – Walker: Independence and the […]

Прочитај повеќе
Игрици

MultiVersus – Трејлер и нови карактери од Мултиверзумот на WB.

Superman VS. Tom and Jerry Warner Bros. Games го прикажаа официјалниот трејлер за претстојната бесплатна видео игра MultiVersus. Трејлерот е објавен пред претходно објавената „Closed Alpha“ оваа недела и прикажува голем број различни ликови од карактерите и серијалите кои што се на WB. како што се Looney Tunes, Steven Universe и DC Comics. Новиот трејлер […]

Прочитај повеќе
Игрици

Нов гејмплеј од Gotham Knights, PS4 и XBOX One верзиите се откажани

Изгледа како ич да не сакаат да ни покажат ништо ново и ништо суштинско од Gotham Knights, а играта излегува подоцна оваа година. Време беше да видиме повеќе од играта! Луѓето од Warner Bros. Montreal сфатиле дека скоро ништо да не ни имаат кажано и решиле да ни покажат 13+ минути гејмплеј од играта каде […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Серијата Batwoman на The CW е прекината после 3 сезони

Batwoman на CW е официјално прекината по три сезони. Веста беше објавена од креаторот на серијата – Caroline Dries на нејзиниот Twitter профил, која потврди дека шоуто „нема да добие S4“ и дека е „загрозена, но полна со благодарност“. Ова доаѓа по неколкунеделна дебата и шпекулации во врска со иднината на шоуто, кое ја заврши […]

Прочитај повеќе
Игрици

Superman Unreal Engine 5 проект – Играјте како Man of Steel

Демо на Супермен игра изградена во Unreal Engine 5 му дозволува на Човекот од челик да се вивнува низ небото на Метрополис, а насловот сега е достапен за преземање за секого Играта за Супермен е создадена во Unreal Engine 5 од независен девелопер, а сега е достапна за јавноста. The Man of Steel на DC […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Sharon Stone доаѓа во тимот за филмот DC’s Blue Beetle во улога на непријател

Првото појавување на Шерон Стоун во филм на DC беше во Жена мачка од 2004 година. Сега, речиси 20 години подоцна, таа се враќа во стриповите за да ја игра негативката Викторија Корд во Сината Буба на DC, пишува The Wrap. Иако е безбедно да се претпостави дека Сината Буба нема да биде нешто како […]

Прочитај повеќе