Започна продукцијата за третата сезона за серијата The Witcher

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Производството на третата сезона на The Witcher на Нетфликс сега официјално започна. Пред објавувањето на 2-та сезона кон крајот на 2021 година, Нетфликс веќе претходно потврди дека ќе создаде трета сезона во иднина. И додека во почетокот на оваа година кружеа извештаи поврзани со датумите на снимање на 3-та сезона на The Witcher, Нетфликс сега потврди дека работата на следниот список на епизоди за серијата започна. Објавено на социјалните мрежи утрово, Нетфликс објави дека третата сезона од The Witcher е во процес на снимање. „Сезона 3 на [The Witcher] сега е во продукција – го чекавме ова семејно обединување! Нетфликс рече во натписот на твитот што го сподели на Твитер. Покрај оваа порака, таа објави и слика од сетот на шоуто на кој се прикажани Хенри Кавил, Фреја Алан и Ања Чалотра како седат наоколу и разговараат една со друга.

За да продолжи со оваа потврда, Нетфликс објави и нов опис за тоа што ќе има во 3-тата сезона на The Witcher. Тој опис гласи вака:

„Додека монарсите, маговите и ѕверовите на континентот се натпреваруваат да ја фатат, Гералт ја крие Сири од Синтра, решен да го заштити своето новообединето семејство од оние кои се закануваат да го уништат. заштитената тврдина Аретоза, каде што се надева дека ќе открие повеќе за неискористените моќи на девојчето; наместо тоа, тие откриваат дека слетале на бојното поле на политичка корупција, мрачна магија и предавство. Тие мора да возвратат, да стават сè на линија – – или ризикувате да се изгубиме еден со друг засекогаш“.

Што се однесува до моментот кога третата сезона од The Witcher треба да дебитира на Нетфликс, тоа е нешто што сè уште не го знаеме. Со оглед на тоа што снимањето на сезоната само што започна, се чини дека објавувањето не треба да се очекува до одреден момент во 2023 година. Меѓутоа, ако имаме среќа, можеби ќе видиме повеќе за серијата во форма на нов трејлер пред 2022 година доаѓа до крајот.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.