Elden Ring ги прикажа новите Patch Notes

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Ново ажурирање за Elden Ring беше објавено од Bandai Namco и развивачот FromSoftware за PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S и компјутер преку Steam. Иако белешките за закрпи се многу кратки, секој што претходно се пожалил дека шефот Starscourge Radahn се нервира во закрпата 1.03 на Elden Ring треба да биде задоволен со тоа. Во случај некако да го пропуштите, закрпата 1.03 на Elden Ring во основа го нервираше Starscourge Radahn на неколку различни начини, вклучително и помали хитбоксови и пониско оштетување на навалицата воопшто. Иако новата лепенка, 1.03.3, не е експлицитна со нумерички промени, таа покажува дека неодамнешните ажурирања на Starscourge Radahn вклучија грешка што ненамерно ја намалуваше штетата на шефот. Не е јасно дали ова е само удар во оштетување или, исто така, беа вратени и други значајни делови од нервот на претходната лепенка.

Можете да ги проверите официјалните белешки за закрпа за лепенката Elden Ring 1.03.3, директно од изворот, подолу:

„Поправена грешка во прилагодувањето на рамнотежата на босот „Starscourge Radahn“ во ажурирањето 1.03, во кое моќта на некои напади беше ненамерно намалена. Elden Ring не е совршена игра на FromSoftware, но тоа е извонредна еволуција на речиси сè што луѓето сакаа или омразен за минатите дела на програмерите“, делумно се вели во рецензијата на ComicBook.com за Elden Ring, која му даде 4,5 од 5. „Откриено е нешто што изгледа како прифатлива рамнотежа помеѓу сместувањето на новодојденците и ублажувањето на фрустрациите додека се одржува тешкотијата на потписот што се очекува од студиото.

Како што е наведено погоре, лепенката на Elden Ring 1.03.3 е моментално достапна. Што се однесува до самиот Elden Ring, играта е пошироко достапна за PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One и компјутер.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.