Поп-култура

Doctor Who најави дека следниот доктор ќе биде актерот Ncuti Gatwa

Шпекулациите можат да завршат бидејќи актерот Ncuti Gatwa е официјално избран за улогата на Doctor Who и ќе го игра Четиринаесеттиот доктор во претстојната сезона која ќе слави 60 години постоење. Gatwa е познат по тоа што го игра Eric Effiong во серијата Sex Education, улога што му ја донесе наградата за најдобар актер на […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

HBO Max изработуваат играна серија за Aqualad

Аквалад досега немал многу време на екранот во живо, но ќе добие многу повеќе. HBO Max развива серија во живо заснована на верзијата на ликот на Џексон „Џејк“ Хајд – чија верзија може да се види и во анимираната серија Young Justice – пишува Variety. Претставата ќе биде едночасовна драмедија во живо, базирана на графичкиот […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

HBO Max ќе изработуваат спин-оф серија за Sherlock Holmes со Robert Downey Jr. во улога на продуцент

HBO Max и Warner Bros се обидуваат да изградат филмско-телевизиски универзум на Шерлок Холмс во калапот на телевизиските серии на гранките на Suicide Squad и The Batman на стримерот WarnerMedia. Слушаме дека две потенцијални спиноф серии од филмската франшиза на Ворнер Брос, со Роберт Дауни Џуниор и Џуд Лоу во главните улоги, се во рана […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Новиот трејлер за филмот на Bob’s Burgers ги прикажува The Belchers против градското собрание

Студиото 20th Century објави нов официјален трејлер за филмот The Bob’s Burgers. Долго одложуваниот филм треба да се појави во кината на 27 мај за викендот на Денот на сеќавањето. Исто како и првиот трејлер беше објавен во јануари, овој не открива многу за заплетот на филмот – не дека е важен затоа што повеќе […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Започна продукцијата за третата сезона за серијата The Witcher

Производството на третата сезона на The Witcher на Нетфликс сега официјално започна. Пред објавувањето на 2-та сезона кон крајот на 2021 година, Нетфликс веќе претходно потврди дека ќе создаде трета сезона во иднина. И додека во почетокот на оваа година кружеа извештаи поврзани со датумите на снимање на 3-та сезона на The Witcher, Нетфликс сега […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

На серијата Fallout од Amazon и се придуржи војс актерката од Arcane – Ella Purnell

Претстојната телевизиска серија Fallout на Амазон го има својот втор актер, според новиот извештај на Variety, во кој се вели дека англиската актерка Ела Пернел е избрана за главната улога. Спецификите за улогата на Пурнел не беа откриени, но според изворите, ликот ќе биде „расположен и необично директен со се-американски дух што може да направи“. […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

House of The Dragon, спин-оф серијата на Game of Thrones ќе има премиера во август и добивме нови фотографии од серијата

Куќата на змејот, претстојната приквел серија на Game of Thrones, ќе биде премиерно прикажан на 21 август на HBO и HBO Max. Серијата е базирана на серијата Fire & Blood на Џорџ Р.Р. Мартин и се одвива 200 години пред настаните од главната серија. Куќата на змејот, како што сугерира нејзиното име, се фокусира на […]

Прочитај повеќе
Новости

Невоља во копманијата Disney: Избршниот директор прави и ќе прави проблеми

Извршниот директор на Дизни, Боб Чапек, наводно се скарал со поранешниот извршен директор Боб Ајгер, по што дошло до раздор кој може да предизвика дополнителни проблеми за оваа компанија која веќе подолго време е под будното око на јавноста и критичарите. Раздорот очигледно започна кога Ајгер се повлече од функцијата извршен директор, пред да објави […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Најдобрите ТВ серии од 2022, до сега…

Сме само дел од годината и 2022 е веќе апсолутно преполна со нови претстави. За разлика од другите најдобри списоци што ги објавивме (филмови! игри! аниме!), ТВ е повеќе постојан потоп овие денови, со фонтана од стриминг услуги кои споделуваат повеќе емисии отколку што разумен човек би можел да биде во чекор. Со оглед на […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

343 Industries потрошија стотици зборови зошто Master Chief го вади својот шлем во ТВ серијата “Halo”

Првата епизода од ТВ шоуто Halo очигледно помина доста добро, привлекувајќи повеќе гледачи од која било друга премиера на Paramount+. И додека мислењето за неговиот квалитет е поделено, една работа на која никој не е љубител е колку брзо успеа да го покаже лицето на Master Chief. Мандалоријанецот чекаше осум епизоди, но Хало го погоди […]

Прочитај повеќе