Поп-култура Серии

Актерот Doug Cockle се враќа во улогата на Geralt во новата серија на The Witcher

Познатиот актер Doug Cockle храбро се враќа во улогата на Geralt од Ривија во целосно новата анимирана серија за The Witcher, која треба да се појави на Нетфликс кон крајот на 2024 година. Doug Cockle е човекот кој што го оживеа Geralt и го претстави на публиката уште во 2007 година, уште од првата игра.

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Netflix изработуваат Dark Souls анимирана серија

Стриминг гигантот Netflix запали нов оган (Bonfire) за кој што наскоро може да произлезе во една екстремно добро анимирана серија! Според непознат извор кој зборуваше за гласините (преку GiantFreakinRobot), платформата за стриминг работи на анимирана серија базирана на познатата франшиза од FromSoftware. Netflix веќе има голем број серии базирани на популарни серијали на видео игри,

Прочитај повеќе
Новости Серии

Bethesda сподели три кратки анимирани филмови од светот на Starfield

Starfield пристигнува за нешто повеќе од еден месец, и девелоперите од Bethesda Game Studios објавија три анимирани кратки филмови како дел од новата антолошка серија наречена Starfield: The Settled Systems. Во кратките филмови, ќе видите три од големите градови на играта. „Следете пилот за испорака во Нова Атлантида кој го бара возбудливиот живот на елитата;

Прочитај повеќе
Поп-култура

Overwatch добива Мини Анимирана Серија

Најавена е анимирана мини-серија за Overwatch. Overwatch е една од најголемите бесплатни игри која што привлече прилично голема фан база на фанови. Не само што фановите обожаваат да ја играат играта, туку едноставно уживаат во целиот тој свет и универзум на карактери. Blizzard станаа познати по производството на секакви анимирани кратки видеа низ годините кои

Прочитај повеќе
Поп-култура

Во изработка е Vampire Survivors Серија

Vampire Survivors, хитот на Steam кој се искачи на топ листите како ракета и на крајот се проби до Xbox Game Pass, исто така ќе добие адаптација во ТВ Серија… Полека, не паничете многу… Серијата ќе биде анимиран проект (сега можете да дишете), а медиумската компанија Story Kitchen ќе работи на проектот заедно со девелоперите

Прочитај повеќе
Поп-култура

Embracer Group и WB изработуваат нови Lord of The Rings Филмови и Други Проекти

За време на финансискиот повик во кој извршниот директор на Warner Bros. Discovery – David Zaslav, откри дека Mortal Kombat 12 доаѓа оваа година, но дополнително во разговор тој го спомна и светот на Lord of the Rings. Правта за адаптација на J.R.R., приказните и за снимање на Толкин беа дел од купувањето на Embracer

Прочитај повеќе
Поп-култура

Netflix изработуваат Игран Филм и Анимирана Серија од франшизата на Gears of War

По поводот 16 години на објавувањето од првата Gears of War игра, Netflix прославија со објавувајќи ги плановите за адаптација на серијата и во игран филм и во анимирана серија за возрасни! Сите заедно може да се сложиме дека повеќе сакаме да ја видиме анимираната серија која што веројатно ќе биде R-Rated од причина што

Прочитај повеќе
Поп-култура

Doctor Who најави дека следниот доктор ќе биде актерот Ncuti Gatwa

Шпекулациите можат да завршат бидејќи актерот Ncuti Gatwa е официјално избран за улогата на Doctor Who и ќе го игра Четиринаесеттиот доктор во претстојната сезона која ќе слави 60 години постоење. Gatwa е познат по тоа што го игра Eric Effiong во серијата Sex Education, улога што му ја донесе наградата за најдобар актер на

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

HBO Max изработуваат играна серија за Aqualad

Аквалад досега немал многу време на екранот во живо, но ќе добие многу повеќе. HBO Max развива серија во живо заснована на верзијата на ликот на Џексон „Џејк“ Хајд – чија верзија може да се види и во анимираната серија Young Justice – пишува Variety. Претставата ќе биде едночасовна драмедија во живо, базирана на графичкиот

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

HBO Max ќе изработуваат спин-оф серија за Sherlock Holmes со Robert Downey Jr. во улога на продуцент

HBO Max и Warner Bros се обидуваат да изградат филмско-телевизиски универзум на Шерлок Холмс во калапот на телевизиските серии на гранките на Suicide Squad и The Batman на стримерот WarnerMedia. Слушаме дека две потенцијални спиноф серии од филмската франшиза на Ворнер Брос, со Роберт Дауни Џуниор и Џуд Лоу во главните улоги, се во рана

Прочитај повеќе