Човек од Флорида го гледал Spider-Man: No Way Home 292 пати – Нов светски рекорд

Еден човек од Флорида си го врати својот светскиот рекорд откако го гледаше „Spider-Man: No Way Home“ 292 пати.

Рамиро Аланис претходно го собори рекордот за „најмногу посетени кино продукции на истиот филм“ во 2019 година, откако го гледаше „Avengers: Endgame“ 191 пати. Но, во 2021 година, Арно Клајн го победи гледајќи го „Kaamelott: First Instalment“ 204 пати, според соопштението на Гинисовата книга на рекорди.

За да ја врати титулата, Аланис помина вкупно 720 часа, или 30 дена, гледајќи го најновиот дел од сагата „Спајдермен“ помеѓу 16 декември 2021 и 15 март 2022 година. Во првите неколку недели од неговиот рекорд обид, тој гледаше по пет проекции еден до друг секој ден. Аланис проценува дека потрошил околу 3.400 долари за билети за филм во текот на трите месеци потребни за да го постави рекордот. Според Гинис, Аланис го постигна рекордот во чест на неговата покојна баба Хуани. „Таа беше мојот поддржувач број 1 и сакам да останам рекордер“, рече тој во соопштението.

Условите на записот диктираат дека „филмот мора да се гледа независно од која било друга активност“ – така што Аланис не можел да дреме, да го користи телефонот или дури да оди во тоалет додека го гледа филмот. Уште повеќе, Аланис го жонглирал гледањето на филмот со семејните и работните обврски.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

WP Post Author

Summer Game Fest конечно е тука, а со него и сосема нов трејлер за очекуваната трета сезона на Netflix на The Witcher. Geralt, Ciri, Yennefer и Jaskier се враќаат во акција во сезона 3, а нивната цел број еден е да ја заштитат Ciri од постојано менување и сè понестабилно континент. Тоа ги води до Aretuza, но она што се смета за безбедно засолниште, за жал, на некој начин станува стапица на смртта, а тоа ќе го гледаме во текот на целата сезона. Трејлерот ги задева сите овие елементи, како и мноштвото нови чудовишта, повеќе од мајтапењето на Geralt and Jaskier што ги обожаваме, а Ciri навистина се впушта во своето како Witcher на тренинг. Целосниот трејлер од Summer Game Fest можете да го погледнете подолу.

Континентот никогаш не бил понепредвидлив, а за време на настанот Tudum на Нетфликс, водителката Lauren Schmidt Hissrich изјави дека тоа ќе има голема улога во сезона 3. Можеме да видиме сè што се менува на континентот, што е супер возбудливо“.

Додека војната беше задевана во сезоните 1 и 2, таа конечно ќе стане реалност во сезона 3 и никој нема да замине неповреден. „Војната се закануваше толку долго“, рече актерот од Jaskier Joey Batey. „Конечно велиме: „О, боже. Тука е“. Епизмот, влогот за континентот, во макро смисла, е огромен, но микро влоговите се уште поголеми“.

Сезона 3, исто така, ќе биде последната сезона на Хенри Кавил како Гералт од Ривија, иако тоа нема да биде последната сезона од шоуто. На местото на Кавил во улогата ќе дојде Лиам Хемсворт, кој ќе ја преземе улогата во сезоната 4 и понатаму. Шоуто неодамна беше потврдено за 5-та сезона, така што се чини дека има доста од авантурата на Гералт што допрва треба да се истражи на малите екрани.