Поп-култура Филм

Има шанса да го видиме John Cena во улога на Link во играниот филм The Legend of Zelda

John Cena веројатно прави многу добар тизер дека ќе ја има главната улога на Link во играниот филм The Legend of Zelda! Откако кечерот кој стана актер објави слика без контекст на Линк од оригиналната игра за NES од 1986 година на својот Инстаграм. Фановите веднаш почнаа да трчаат со сугестија дека Цена може да

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Until Dawn добива Филмска Адаптација

Until Dawn, интерактивниот хорор хит од Supermassive Games, официјално добива филмска адаптација, изјави медиумот The Hollywood Reporter. Филмскиот режисер Дејвид Ф. Сандберг ќе биде режисер на адаптацијата. Публиката најверојатно ќе го препознае Сандберг од филмовите од – Shazam. Сепак, Сандберг е познат и по хорор филмовите како што се Lights Out и Annabelle: Creation. Познати

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Martha is Dead добива Филмска Адаптација

Во новото соопштение за медиумите, издавачот Wired Productions објави дека Martha is Dead, инди-хитот од 2022 година од развивачот LKA, добива филмска адаптација. Martha is Dead е психолошка хорор игра сместена во Италија за време на Втората светска војна. Истражува различни драматични, чувствителни теми за траумата и војната додека Џулија ја бара вистината за смртта

Прочитај повеќе
Филм

Актерот Jack Black ќе го игра Steve во Филмската Адаптација на Minecraft

Актерот Џек Блек потврди дека ќе биде во филмот за Minecraft со новата објава на Инстаграм. Адаптациите на видео игрите се големи како филмовите за суперхерои овие денови. Индустријата за игри е значително поголема од речиси секоја друга забавна индустрија во однос на приходите, па дури и досегот во некои случаи. Тој е неверојатно достапен

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Kojima изработува Death Stranding филм со А24

Според новиот извештај на Variety, Хидео Коџима официјално ќе биде партнер со филмското студио А24 за филмската адаптација на Death Stranding. Адаптацијата првпат беше потврдена минатата година, иако всушност беа откриени неколку детали за приказната. Сепак, се очекува да се истражуваат нови ликови и идеи. Денешниот извештај вклучува официјален синопсис од A24 и Kojima Productions,

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Five Nights at Freddy’s 2 е веќе во изработка

Five Nights at Freddy’s излезе во кино салите и на Peacock минатиот месец, а филмот беше огромен успех за Blumhouse Productions и Universal Pictures. Додека Five Nights at Freddy’s беше еден од најскапите филмови што Blumhouse Productions некогаш ги продуцирал, ризикот се исплатеше, бидејќи стана и филм со најголема заработка на компанијата досега. Не би

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Следната година го добиеме вториот дел на филмот Mortal Kombat

Сега кога штрајкот на актерите заврши, продукцијата продолжи на повеќе филмови, вклучувајќи го и Mortal Kombat 2. Продолжението почна да се снима во јуни, а актерот Karl Urban сподели нова фотографија на Инстаграм од сетот со актерите. На фотографијата Urban се гледа заедно со неколку негови колеги, со натпис „Се вративме бејбе!“ Минатиот месец беше

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Режисерот Taika Waititi изјави дека неговиот Star Wars Филм ќе ги Разочара сите Фанови на Франшизата

Режисерот на Thor, Taika Waititi, режира филм од франшизата на „Star Wars“ и сега обезбеди ново ажурирање за тоа што можат да очекуваат фановите, но сè уште е рано и тој сè уште нема многу да каже. Говорејќи за Variety, Waititi изјави: „Тоа ќе биде… драматична пауза… филм на Таика Ваитити. Филмов ќе ги налути

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Листа на 10-те најскапи филмови некогаш направени

Една од најскапите индустрии во светот, филмскиот бизнис постојано ги зголемува своите приходи, како и трошоците за производство за да биде во тек со новите технолошки и содржински барања на гледачите и филмаџиите. Поради ова, повеќето филмови на оваа листа се од изминатите неколку години. Со големите буџетски холивудски филмски компании како Дизни, Амазон и

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Hot Wheels бараат режисер за филмот по успехот на Barbie

Barbie доминира на Бокс Офисот, буквално ги сврте брзините во Warner Bros. кога станува збор за филмовите базирани на играчките на Mattel. Наводно, Hot Wheels е следниот бренд што доаѓаат во WB од Mattel, а најновите вести се дека студиото веќе бара режисери за филмот Hot Wheels, додека потрагата по писатели и актерска екипа е

Прочитај повеќе