Поп-култура

Morbius на Game Boy Color

It’s Game Boy Morbin’ Time! Во новото видео, YouTube-рот Wulff Den го стави Morbius на Game Boy Color „поради некоја причина“, со долг и досаден процес кој сепак можеби беше попријатен од реалното гледање на “најдобриот филм” Morbius. Ако ова ви звучи познато, можеби се сеќавате кога истиот YouTube-р го стави Tenet на Nolan на […]

Прочитај повеќе
PlayStation

Sucker Punch не работат ниту на нова Infamous ниту на нова Sly Cooper игра, работат на нешто целосно ново

Sucker Punch Productions, студиото зад новиот хит Ghost of Tsushima од 2020 година, откри дека не работи на ништо поврзано со претходните франшизи Infamous и Sly Cooper. Студиото исто така вели дека ниту еден друг развивач не работи на проекти поврзани со франшизите. Оваа вест доаѓа од нов блог пост кој ја истакнува 25-годишнината на […]

Прочитај повеќе
Xbox

Само ако сте достоен можете да ја имате оваа Thor: Love and Thunder XBOX Series X конзола

Microsoft, компанијата што ни донесе крзнени Sonic контролери и конзола Far Cry 6 инспирирана конзола што личеше на бомба, ја претстави својата најнова наградна игра на Xbox Series X и можеби е најдобрата до сега! На 8 јули, компанијата подарува приспособена Series X, по моделот на чеканот на Thor, Mjölnir. Тоа значи дека конзолата изгледа […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Spider-Man: Across the Spider-Verse ги откри актерите за The Vulture, Captain Stacy и многу повеќе

Денеска се одбележува првиот ден од Annecy Festival, годишниот фестивал за анимиран филм во Annecy, Франција — и започнува со жестоко, бидејќи Sony Pictures Animation ја информира публиката за продукцијата на Spider-Man: Across the Spider-Verse Part 1. Покрај литографијата со Miles Morales and Spider-Man 2099, која очигледно им беше дадена на присутните на фестивалот, Sony […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Првиот трејлер за филмот “Black Adam”

Официјално пристигна првиот целосен поглед и трејлер на Black Adam од DC и ќе ја промени хиерархијата на моќта во универзумот на DC. Warner Bros ги изненади обожавателите со објавувањето на првиот тизер за претстојниот филмски блокбастер во кој ќе биде прикажан долгоочекуваниот став на Двејн Џонсон за антихеројот на DC Comics. Ова доаѓа откако […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Филмот Fantastic Four го изгуби режисерот од Spider-Man трилогијата

Еден од најочекуваните филмови на Marvel Studios за жал го загуби режисерот кој првично требаше да го прави филмот. По купувањето на 20th Century Fox, Дизни се подготвуваше да ги рестартира иконите од Fantastic Four во новиот филм, конечно да ги донесе во филмскиот универзум на овој Марвел. Jon Watts, кој ги режираше сите три […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Филмовите Ant-Man 3 и The Marvels си ги сменија датите на своите премири за 2023та година

Marvel ги објави новите датуми на прикажување на Ant-Man and the Wasp: Quantumania и The Marvels – двата филма ги заменуваат датумите на прикажување. Ant-Man and the Wasp: Quantumania сега е закажан за прикажување на 17 февруари 2023 година, додека The Marvels се префрлаат на стариот датум на Ant-Man од 28 јули 2023 година. Според […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Друштвени игри

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves – Новиот филм сместен во светот на D&D

Претстојниот филм сместен во познатиот магичен свет на Dungeons & Dragons официјално го доби насловот Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves. Wizards of the Coast денес го објавија целосниот наслов на филмот за време на неговата прва презентација на D&D Direct. Во филмот ќе глумат Chris Pine, Michelle Rodriguez, Justice Smith, Regé-Jean Page, Hugh Grant […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Првиот тизер-трејлер за Thor: Love And Thunder

Marvel Studios го објавија официјалниот тизер трејлер за Thor: Love and Thunder Овој трејлер доаѓа само неколку месеци пред ова продолжение, кое е во режија на режисерот на Thor: Ragnarok, Таика Ваитити. Со објавувањето на овој трејлер, Thor: Love and Thunder сега го држи рекордот за најкратко време помеѓу првиот трејлер на филм од Marvel […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Човек од Флорида го гледал Spider-Man: No Way Home 292 пати – Нов светски рекорд

Еден човек од Флорида си го врати својот светскиот рекорд откако го гледаше „Spider-Man: No Way Home“ 292 пати. Рамиро Аланис претходно го собори рекордот за „најмногу посетени кино продукции на истиот филм“ во 2019 година, откако го гледаше „Avengers: Endgame“ 191 пати. Но, во 2021 година, Арно Клајн го победи гледајќи го „Kaamelott: First […]

Прочитај повеќе