PlayStation

Marvel’s Spider-Man 2 Пристигнува во Септември

Изгледа дека еден значаен актер кој треба да се појави во Marvel’s Spider-Man 2 можеби штотуку го прикажа претстојниот месец на објавување на продолжението на играта за PlayStation 5. Во моментов, и PlayStation и развивачот Insomniac Games се обврзаа само да го објават Spider-Man 2 во одреден момент во текот на есента 2023 година. И […]

Прочитај повеќе
Игрици

Venom ќе биде тоа што ќе ја продава Marvel’s Spider-Man 2

Актерот од Marvel’s Spider-Man 2 – Tony Todd, оваа недела уште еднаш се огласи на Twitter за да го возбуди Venom, улогата што ќе ја игра во продолжението на Marvel’s Spider-Man 2. Тој веќе го има направено ова повеќе од еднаш, но овој пат му се придружија некои од другите актери кои се вклучија во […]

Прочитај повеќе
PlayStation

Купување на PS5 ќе стане Многу Полесно Оваа Година

Гигантите од PlayStation на нивниот Блог објавија многу интересен игран трејлер кој го носи името “Live from PS5” каде што гледаме многу игри во нашиот свет! Во видеото има многу интересни Easter Eggs како што например кога ќе ја добиеме “Marvel Spider-Man 2” и многу повеќе. Но најголемиот стејтмент што PlayStation беше тоа што најавија […]

Прочитај повеќе
Новости

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales пристигнува следниот месец за PC

Sony го објавија датумот на лансирање на PC верзијата на Marvel’s Spider-Man: Miles Morales. Само пред неколку месеци, PlayStation го донесе оригиналниот Marvel’s Spider-Man на компјутерските платформи со ветување дека Miles Morales ќе пристигне во одреден момент пред крајот на 2022 година. И додека PlayStation и развивачот Insomniac Games останаа релативно тивки во последниве недели, […]

Прочитај повеќе
PC Игрици

Можете да играте како Stan Lee, Kingpin, Miles Morales и да ви летаат стаорци во Spider-Man Remastered PC

Marvel’s Spider-Man Remastered објавена пред три дена за PC, а модерите напорно работеа во текот на овој викенд! Веќе има неколку модови кои го менуваат шармот на играта, како овој од BadRusMan кој имитира посинематографски стил или ги реновира визуелните изгледи, како овој ноар мод од ManWithAPlan. Има и мод кој ги оневозможува контурите на […]

Прочитај повеќе
Игрици

Marvel’s Spider-Man Remastered ќе можете да ја играте на Steam Deck

Spider-Man Remastered, едицијата за PC, ќе може да се игра на Steam Deck. Insomniac ја потврди веста преку твит, истакнувајќи дека играта е потврдена од Steam Deck. Тоа значи дека можете да се движите низ New York во движење… во вистинскиот New York, ако сакате. Ако веќе сте ја купиле Spider-Man Remastered на Steam, имајте […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Spider-Man: Across the Spider-Verse ги откри актерите за The Vulture, Captain Stacy и многу повеќе

Денеска се одбележува првиот ден од Annecy Festival, годишниот фестивал за анимиран филм во Annecy, Франција — и започнува со жестоко, бидејќи Sony Pictures Animation ја информира публиката за продукцијата на Spider-Man: Across the Spider-Verse Part 1. Покрај литографијата со Miles Morales and Spider-Man 2099, која очигледно им беше дадена на присутните на фестивалот, Sony […]

Прочитај повеќе
Игрици

Протекоа информации дека Spider-Man и Scarlet Witch ќе дојдат во Marvel’s Midnight Suns + дата кога излегува играта

Информациите излегоа благодарение на протекувањето на насловната страница и информациите за преднарачка, но поради copyright се тргнати Пред крајот на 2021 година играта Marvel’s Midnight Suns која е turn-based tactical RPG што го развива студиото XCOM Firaxis, беше одложена во втората половина на 2022 година. Официјалниот датум на објавување сè уште не е објавен. Но […]

Прочитај повеќе
Игрици

Marvel’s Spider-Man и Miles Morales Remaster верзии доаѓаат на PC ова лето

Spider-Man Remastered доаѓа на PC на 12-ти август. Најавена на PlayStation State of Play, суперхеројската авантура на Insomniac претходно беше достапна како ексклузива за конзоли, но ќе дојде на компјутер за прв пат. Дополнително со нејзе ќе дојде и наследникот “Spider-Man: Miles Morales”. Spider-Man Remastered ги следи игрите како God of War, Horizon Zero Dawn […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Филмот Fantastic Four го изгуби режисерот од Spider-Man трилогијата

Еден од најочекуваните филмови на Marvel Studios за жал го загуби режисерот кој првично требаше да го прави филмот. По купувањето на 20th Century Fox, Дизни се подготвуваше да ги рестартира иконите од Fantastic Four во новиот филм, конечно да ги донесе во филмскиот универзум на овој Марвел. Jon Watts, кој ги режираше сите три […]

Прочитај повеќе