Поп-култура Филм

Човек од Флорида го гледал Spider-Man: No Way Home 292 пати – Нов светски рекорд

Еден човек од Флорида си го врати својот светскиот рекорд откако го гледаше „Spider-Man: No Way Home“ 292 пати. Рамиро Аланис претходно го собори рекордот за „најмногу посетени кино продукции на истиот филм“ во 2019 година, откако го гледаше „Avengers: Endgame“ 191 пати. Но, во 2021 година, Арно Клајн го победи гледајќи го „Kaamelott: First […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

HBO Max изработуваат играна серија за Aqualad

Аквалад досега немал многу време на екранот во живо, но ќе добие многу повеќе. HBO Max развива серија во живо заснована на верзијата на ликот на Џексон „Џејк“ Хајд – чија верзија може да се види и во анимираната серија Young Justice – пишува Variety. Претставата ќе биде едночасовна драмедија во живо, базирана на графичкиот […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Новиот трејлер за Doctor Strange 2 ни ги прикажува Зомби верзиите на Wanda и Stephen

Билетите за следниот голем филм на Марвел, Doctor Strange in the Multiverse of Madness, сега се пуштени во продажба, а пристигна и нов трејлер за филмот за суперхерои. Поставен на морничава репродукција на „All I Have To Do Is Dream“, трејлерот покажува повеќе од Ванда Максимоф АКА Скарлет Вич (Елизабет Олсен) и самиот Доктор Стрејнџ […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Режисерот на Morbius мисли дека Вампирот може да го победи Doctor Strange

Морбиус, главниот лик на Морбиус, е чуден супернегативец од скокот: измачуван научник кој си дал способности слични на вампири – и глад слични на вампири – и често му треба суперхерој на Марвел за да го држи под контрола. Но, имаше една приказна што режисерот на Морбиус, Даниел Еспиноза (Дете 44) ја користеше за да […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Marvel го обновува серијалот на Shang-Chi со насловот “Shang-Chi and The Ten Rings”

Тековната серија Шанг-Чи на Марвел на писателот Џин Луен Јанг и уметникот Маркус То повторно се промовира како Шанг-Чи и Десетте прстени. Јанг ги пишуваше авантурите на Шанг-Чи пред да пристигне играниот филм на Марвел Студио, Шанг-Чи и Легендата за десетте прстени во кината и на Дизни +. Шанг-Чи наиде на откритија за неговото потекло […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Spider-Man: Miles Morales се враќа во мултиверзумот во новиот краток преглед

Пред објавувањето оваа недела, Marvel Comics објави официјален преглед за Мајлс Моралес: Спајдермен #36, следното издание во континуираното прикажување на серијата на писателот Саладин Ахмед. Обожавателите можеби се навикнати да гледаат како мрежницата се пробива низ мултиверзумот благодарение на оскаровецот Spider-Man: Into the Spider-Verse и неговото место во приказните како Spider-Men и Spider-Geddon, а сега […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Карактерот на Elliot Page добива ново име во третата сезона на The Umbrella Academy сезона 3

Ликот на Елиот Пејџ од серијата на Нетфликс, Академијата чадор, излегува како трансродова личност за третата сезона и ќе добие ново име што ќе ја придружува промената, како што денеска го сподели актерот на неговите профили на социјалните мрежи. Запознајте го Виктор Харгривс“, стои во објавата на Твитер. Нетфликс го ретвитна, додавајќи „Добре дојдовте во […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Sharon Stone доаѓа во тимот за филмот DC’s Blue Beetle во улога на непријател

Првото појавување на Шерон Стоун во филм на DC беше во Жена мачка од 2004 година. Сега, речиси 20 години подоцна, таа се враќа во стриповите за да ја игра негативката Викторија Корд во Сината Буба на DC, пишува The Wrap. Иако е безбедно да се претпостави дека Сината Буба нема да биде нешто како […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Punisher War Journal се враќа како спин-оф серијал

Punisher War Journal се враќа овој јуни, земајќи ги предвид случувањата во Jason Aaron, Jesus Saiz и релансираната серија на Панишер на Azaceta’s. Напишано од Torunn Grønbekk со уметност од Lan Medina, Punisher War Journal: Blitz #1 е првиот од трите еднократни снимки поставени за време на контроверзната статус кво промена на Френк замокот што […]

Прочитај повеќе