Superman Unreal Engine 5 проект – Играјте како Man of Steel

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Демо на Супермен игра изградена во Unreal Engine 5 му дозволува на Човекот од челик да се вивнува низ небото на Метрополис, а насловот сега е достапен за преземање за секого

Играта за Супермен е создадена во Unreal Engine 5 од независен девелопер, а сега е достапна за јавноста. The Man of Steel на DC е еден од најпопуларните светски суперхерои. Интересен факт е што Superman е најпознатиот карактер во светот одма зад Мика Маус, Исус и Пајо Паторот. Допрва треба да добие модерна и добра адаптација на видео игра. Во јуни 2021 година, еден обожавател создаде демо за Супермен во Unreal Engine 5, а сега гејмерите можат сами да влезат во убавите црвени чизми на Последниот син на Криптон.

Супермен доби повеќе видео игри во текот на годините, како што се злогласните Superman 64 и open-world играта која што е и адаптација на Superman Returns од 2006 година, но ниту една од нив не беше голем хит. Со успехот на трилогијата на Rocksteady’s Batman: Arkham и насловите на Spider-Man на Insomniac, многу обожаватели на стрипови очекуваат откривање на модерен наслов достоен за Man of Steel. Демото на Unreal Engine 5 создадено од корисникот на Reddit, TJATOMICA, го покажува потенцијалот за таков проект, при што иконскиот херој се издигнува низ небото на раздвижената Метропола со огромна брзина. Друго демо за Супермен изградено во Unreal Engine 5 покажува сличен потенцијал, со физичките ефекти кои му дозволуваат на играчот да предизвика штета на градот со своите огромни способности.

Superman игри низ годините

Reddit-ерот TJATOMICA откри сосема нов изглед на нивната демо верзија на Супермен, која сега е достапна за бесплатно преземање на itch.io. Отворете го линкот за демото. Од правни причини, демото на Unreal Engine 5 не го прикажува експлицитно Супермен, но насловот им дозволува на гејмерите да се издигнуваат над прометните улици и да забрзаат меѓу огромните облакодери како суперхерој со наметка. Ревидираното демо на TJATOMICA повторно го користи градот од демото Enter the Matrix UE5, а компјутерите од ниска класа веројатно нема да можат ефикасно да го извршуваат. Сепак, гејмерите со моќен хардвер можат да добијат мал увид во тоа како може да се чувствува официјалната игра на Супермен на Unreal Engine 5.

Додека многу фанови сонуваат за автентична игра во која глуми Man of Tomorrow, други сметаат дека играта во минатите игри на Супермен е лоша и дека концептот треба да се напушти. Широкиот опсег на исклучително моќни способности на Супермен е, иронично, аспектот на ликот што е најограничен во видео игра. Иако може да биде забавно да се искачувате низ воздухот и да се борите против непријателите со супер сила и топлина, Супермен исто така поседува неповредливост на штета. Да се ​​направи игра за непобедлив херој е речиси невозможно да се балансира, а секој непријател да користи криптонит веројатно би се чувствувало евтино. Сепак, паметно дизајнираната игра може да најде начин да работи и покрај огромните способности на херојот.

Демото на TJATOMICA за Супермен е исклучително забавно за гледање, а сега обожавателите имаат можност самите да го искусат. Unreal Engine 5 може да создаде неверојатно детални околини и да овозможи брзо движење, а и двете се потребни за да се оживее Метрополис и неговиот заштитник. Иако е само проект за обожаватели, демото за Супермен на TJATOMICA се надеваме дека му претходи на официјалното искуство на AAA Man of Steel.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

E3 2023 полека но сигурно умира и изгледа дека ќе си замине во историјата, бидејќи издавачот на видео игри Ubisoft денес потврди дека повеќе нема да присуствува на настанот. За прв пат од 2019 година, Е3 треба да се врати овој јуни во Лос Анџелес, Калифорнија. По повеќекратните откажувања како резултат на пандемијата COVID, E3 2023 изгледаше како прва конвенција што на крајот ќе ја обедини целата индустрија за игри. Наместо тоа, слично како и многу други издавачи, Ubisoft сега избра да седи настрана и да си седат дома.

Во изјавата дадена до VGC, Ubisoft потврди дека нема да се појават на E3 2023. Првично, Ubisoft се обврза да се појави на E3 ова лето се додека настанот се случува. И покрај фактот дека E3 сè уште се случува многу, сепак, Ubisoft на крајот се врати на својот збор и нема да одлучи да ги насочи своите претстојни игри ова лето на поинаков начин.

“E3 has fostered unforgettable moments across the industry throughout the years. While we initially intended to have an official E3 presence, we’ve made the subsequent decision to move in a different direction, and will be holding a Ubisoft Forward Live event on 12th June in Los Angeles. We look forward to sharing more details with our players very soon.”

Изјава од Ubisoft

Како што истакнаа од Ubisoft, сепак они ќе направат нешто овој јуни кога ќе ја одржат својата следна презентација на Ubisoft Forward. Во последниве години, Ubisoft почна да има повеќе свои преноси во живо за да објавуваат големи најави. И додека сè уште не е познато што ќе има јунскиот Ubisoft Forward, се чини веројатно дека во овој момент ќе се појават нови информации за Assassin’s Creed Mirage, Skull & Bones и Avatar: Frontiers of Pandora.