Assassin’s Creed 4: Black Flag добива Римејк верзија

Assassin’s Creed 4: Black Flag очигледно добива римејк во следните неколку години. Серијата Assassin’s Creed е една од најголемите франшизи на игри и секако најистакната франшиза на Ubisoft. Ги улови целосно срцата на играчите создавајќи богати, нови ликови и нивно исцрпување во некои од најинтересните периоди низ светската историја. Ни овозможи да ги доживееме историските војни од нови перспективи, да ги посетиме античките градови, да се нурнеме во времиња и култури одамна заборавени итн. Таа еволуираше многу со текот на времето, но за многумина, серијата го достигна својот врв во 2013 година со објавувањето на прилично иновативна игра во серијата: Assassin’s Creed 4. Играта ги натера играчите да пловат по морињата како пират кој се сопнува во културата на Асасините и беше навистина експанзивен отворен свет во кој играчите уживаа да го истражуваат.

Беше толку успешна што дури лансираше друга игра наречена Skull and Bones (се сеќавате на играта)… која се одложува веќе неколку години и навидум ќе продолжи да се одложува додека Ubisoft не се откаже и не ја објави или не ја откаже… Никад нема да излезе хаха… Во меѓувреме, Ubisoft Singapore започна со работа на римејк на Assassin’s Creed 4: Black Flag, според Kotaku. Точниот обем на овој римејк засега е непознат, така што не знаеме дали целосно ќе ја промени играта за подобро да се вклопи во ерата на повеќе RPG од неодамнешните игри или дали ќе биде поверна на оригиналот визија. Со оглед на тоа што е потрошено толку многу време за обновување на поморската игра за Skull and Bones, можеби ќе добиеме многу попрефинето, подлабоко поморско искуство во овој римејк.

Од сега, не се очекува да ја види светлината на денот барем уште неколку години. Сè уште се работи на Skull and Bones, така што ова нема да биде спасување на отфрлена игра, барем од овој момент. Останува да видиме кога Ubisoft ќе ја крене завесата на овој римејк, но веројатно нема да биде до многу, многу поблиску до објавувањето.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Конечно пристигна моментот кој што гејмерите ширум светот со нетрпение го очекуваа! Претставувањето на трејлерот за Grand Theft Auto 6 (GTA 6)! Со овој прв поглед, Rockstar Games направи лудило од возбуда и исчекување во гејмерската заедница! Охх колку добро изгледа овааа!!!

Се појавија првите главни и клучни моменти од GTA 6, и сега јасно е дека ќе тргнеме на извонредно патување во иднината на игрите! Rockstar Games отсекогаш биле пионери во индустријата, познати по тоа што испорачува игри кои не само што соборуваат рекорди, туку и ја подигнуваат лентата за уметноста на интерактивно раскажување приказни. Од моментот кога започнува трејлерот, очигледно е дека Rockstar Games не штеделе на тоа GTA 6 да биде визуелно ремек дело. Графиката еволуирала на невидено ниво, нудејќи им на играчите неверојатно детална и извонредна средина. Поставката на играта, за која се шпекулира дека е модерен Vice City, оживува со неверојатни визуелни слики што ја доловуваат суштината на локациите инспирирани од Мајами.

Се чини дека GTA 6 е подготвен да го подигне раскажувањето приказни во игрите од отворен свет до нови височини. Трејлерот навестува богат наратив, воведувајќи нè во разновиден сет на ликови, секој со свои мотивации и приказни. Како и секогаш, Rockstar Games има вештина за изработка на сложени и ангажирани заплети, а ветувањето за меѓусебно поврзана мрежа на приказни во GTA 6 не е ништо помалку од возбудливо.