Новости

Assassin’s Creed 4: Black Flag добива Римејк верзија

Assassin’s Creed 4: Black Flag очигледно добива римејк во следните неколку години. Серијата Assassin’s Creed е една од најголемите франшизи на игри и секако најистакната франшиза на Ubisoft. Ги улови целосно срцата на играчите создавајќи богати, нови ликови и нивно исцрпување во некои од најинтересните периоди низ светската историја. Ни овозможи да ги доживееме историските

Прочитај повеќе
Новости

Добивме гејмплеј од Assassin’s Creed Mirage и официјална дата на објавување

Сосема нов изглед на Assassin’s Creed Mirage беше откриен заедно со датумот на објавување на играта. Серијалот на Assassin’s Creed е една од најголемите франшизи во игрите најмалку една деценија. Тој е неверојатно богат и нуди многу разновидност низ различни историски поставки и структурата на серијата драматично еволуираше. Од серија што во голема мера се

Прочитај повеќе
Новости

E3 2023 Полека Умира од Губење на Учесници

E3 2023 полека но сигурно умира и изгледа дека ќе си замине во историјата, бидејќи издавачот на видео игри Ubisoft денес потврди дека повеќе нема да присуствува на настанот. За прв пат од 2019 година, Е3 треба да се врати овој јуни во Лос Анџелес, Калифорнија. По повеќекратните откажувања како резултат на пандемијата COVID, E3

Прочитај повеќе
Новости

Assassin’s Creed Mirage треба да ја видиме во август 2023

Иако веќе знаеме дека следната игра од серијалот на Assassin’s Creed треба да го видиме во 2023 година, новиот извештај наведува дека Assassin’s Creed Mirage е планирана да излезе во август 2023 година. Но сепак ова не е ништо официјално, само се одредени протекувања кои што се појавија на интернет! Причината зошто овие протекувања се

Прочитај повеќе
Игрици

Assassin’s Creed Valhalla и Destiny 2 Crossover

Ubisoft и Bungie открија дека козметиката од Destiny 2 која првично требаше само да дојде во Assassin’s Creed Valhalla, сега доаѓа и во Assassin’s Creed Valhalla и во Destiny 2. Фановите на двете игри се премногу задоволни од оваа работа! Сепак, се чини дека не ги содржи сите козметички производи што можеме да очекуваме и

Прочитај повеќе
Игрици

Предлози за врвни платформски игри

Ghost and Goblins Resurrection  Една од најпознатите игри за флипери и за компјутер има своја преработка, се работи за играта Ghosts and Goblins Resurrection која своевремено се сметаше за една од потешките игри за играње дека се гинеше од два удари, првиот удар од чудовиште ви го тргаше оклопот а вториот ве утепуваше, тоа беше

Прочитај повеќе