Игрици

SEGA се разочарани од продажбата на Sonic Superstars

Од самиот почеток, се знаеше дека Sonic Superstars ќе имаше многу тешка продажба и дека нема да ги исполни барањата на SEGA. Објавена на 17 октомври, играта се појави на пазарот само три дена пред Super Mario Bros. Wonder на Nintendo. И сега, за време на последниот повик за заработка, потврдено е дека Sonic Superstars

Прочитај повеќе
Новости

Следната недела добиваме Destiny x The Witcher колаборација

Bungie конечно решија да направат колаборација со фамозниот карактер Geralt of Rivia кој ќе донесе во Destiny 2 полна опрема во стилот на Witcher за време на Season of the Wish. Оваа нова сезона доаѓа на 28 ноември, а тоа е претпоследната сезона за многу саканиот Sci-Fi шутер објавен уште во 2017 година. Во Season

Прочитај повеќе
Новости

Assassin’s Creed Mirage ќе добие New Game+ во Декември

Ubisoft објави дека Assassin’s Creed Mirage ќе добие бесплатно ажурирање во декември кое што ќе вклучува New Game Plus и опционален режим кој што ќе направи доколку го уклучите да имате постојана смрт, односно доколку умрете, морате да ја почнете играта целосно од ново. Assassin’s Creed Mirage беше објавена во октомври и беше најпродаваната игра

Прочитај повеќе
Игрици

Lillith и Inarius од Diablo 4 ќе можат да се играат во Call of Duty

Новиот кросовер помеѓу Activision и Blizzard резултираше со Lilith од Diablo 4 да дојдат и во Call of Duty: Modern Warfare 2 и Call of Duty: Warzone. Како што серијалот Call of Duty продолжува понатаму, Activision почна да носи голем број гостински ликови во компонентите за мултиплеер на франшизата. Само во сезона 6, Activision ги

Прочитај повеќе
Поп-култура

Сите новости кои беа најавени на New York Comic Con 2023

Конечно пристигна New York Comic Con 2023 и во оваа статија ќе ги видите сите најголеми најави од целиот настан во изминатите 3 дена! NYCC започна силно со откривањето на сосема нова аниме серија од франшизата на Dragon Ball во Dragon Ball: Daima, две големи откритија од универзумот на The Walking Dead и многу повеќе!

Прочитај повеќе
Новости

Star Wars Jedi 3 е Официјално Потврдена

По успесите на Star Wars Jedi: Fallen Order од 2019 година и нејзиното продолжение од 2023 година, Star Wars Jedi: Survivor, денес дознавме дека официјално се работи на нова, трета игра во серијалот! Вестите не доаѓаат од девелоперите Respawn Entertainment или издавачот EA, туку Cameron Monaghan, актерот зад Cal Kestis, главниот лик на серијата. Иако

Прочитај повеќе
Колумна

Актерот Keith David ќе ја превземе улогата на Zavala во Destiny 2

На почетокот на оваа година, неочекувано почина актерот од „Destiny 2“ и „Horizon Zero Dawn“ (меѓу многу други филмски улоги), Lance Reddick. Во Destiny 2, Reddick го играше Commander Zavala – важен лик што се повторува во лорот на Destiny. Редик, исто така, беше огромен обожавател на играта која често се занимаваше со заедницата, така

Прочитај повеќе
Игрици

Играта Wo Long: Fallen Dynasty ќе има некакви колаборации со Nioh и Lies of P

Ако се прашувате како Team Ninja ќе се шири и ќе продолжи да ја одржува Wo Long: Fallen Dynasty во живот во текот на остатокот од годината, новиот roadmap треба да одговори на сите прашања. Во roadmap-от, ни е кажано што ќе доаѓа во играта секој месец во текот на остатокот од годинава, со тоа

Прочитај повеќе
Игрици

Поранешни девелопери на Riot и Blizzard работат на компететивна игра со Аниме и Стрип стил

Mountaintop Studios го објави првиот тизер за својата прва компететивна Аниме пукачка игра која што моментално е во рана фаза на креирање. Mountaintop Studios е релативно ново и младо студио формирано во 2020 година од Nate Mitchell, ко-основач на Oculus. Мичел при креирање на студиото најмногу ангажираше бивши работници на Double Fine, Valve, Naughty Dog,

Прочитај повеќе
Новости

Assassin’s Creed 4: Black Flag добива Римејк верзија

Assassin’s Creed 4: Black Flag очигледно добива римејк во следните неколку години. Серијата Assassin’s Creed е една од најголемите франшизи на игри и секако најистакната франшиза на Ubisoft. Ги улови целосно срцата на играчите создавајќи богати, нови ликови и нивно исцрпување во некои од најинтересните периоди низ светската историја. Ни овозможи да ги доживееме историските

Прочитај повеќе