Kirby and the Forgotten Land е најпродаваната игра од серијалот на Kirby

Франшизата на Kirby веќе има 38 игри. Колку и да звучи тоа лудо, борјката е вистинска! Првата Kirby игра е издадена во далечната 1992 година – Kirby’s Dream Land, а последната игра од Kirby игра излезе оваа година – Kirby’s Dream Buffet. Сепак, Nintendo се пофали дека претпоследната игра Kirby and the Forgotten Land, која е ексклузива за Nintendo Switch од оваа година, всушност е најпродаваната игра во историјата на серијалот!

Според информациите објавени од Nintendo, Kirby and the Forgotten Land е продадена во 5.27 милиони копии ширум светот во периодот од четвртиот до деветиот месец, со што ја симнале од тронот Dream Land, која е продадена во 5.13 милиони примероци.

Со оглед на огромниот успех на Kirby and the Forgotten Land, ќе биде интересно да се види како играчите ќе реагираат на Kirby’s Return to Dream Land Deluxe, која ќе биде објавена следната година. Ова е всушност римејк на насловот кој ја започна оваа легендарна франшиза!

МАРКЕТИНГ

About The Author

Конечно пристигна моментот кој што гејмерите ширум светот со нетрпение го очекуваа! Претставувањето на трејлерот за Grand Theft Auto 6 (GTA 6)! Со овој прв поглед, Rockstar Games направи лудило од возбуда и исчекување во гејмерската заедница! Охх колку добро изгледа овааа!!!

Се појавија првите главни и клучни моменти од GTA 6, и сега јасно е дека ќе тргнеме на извонредно патување во иднината на игрите! Rockstar Games отсекогаш биле пионери во индустријата, познати по тоа што испорачува игри кои не само што соборуваат рекорди, туку и ја подигнуваат лентата за уметноста на интерактивно раскажување приказни. Од моментот кога започнува трејлерот, очигледно е дека Rockstar Games не штеделе на тоа GTA 6 да биде визуелно ремек дело. Графиката еволуирала на невидено ниво, нудејќи им на играчите неверојатно детална и извонредна средина. Поставката на играта, за која се шпекулира дека е модерен Vice City, оживува со неверојатни визуелни слики што ја доловуваат суштината на локациите инспирирани од Мајами.

Се чини дека GTA 6 е подготвен да го подигне раскажувањето приказни во игрите од отворен свет до нови височини. Трејлерот навестува богат наратив, воведувајќи нè во разновиден сет на ликови, секој со свои мотивации и приказни. Како и секогаш, Rockstar Games има вештина за изработка на сложени и ангажирани заплети, а ветувањето за меѓусебно поврзана мрежа на приказни во GTA 6 не е ништо помалку од возбудливо.