Новиот PlayStation 5 Pro контролер од Razer со бизарна цена

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Гејмерите и корисниците кои имаат PlayStation 5 наскоро ќе имаат нова алтернатива на DualSense контролер, сега кога Razer го откри својот најнов контролер: Razer Wolverine V2 Pro. Контролерот е лиценциран од PlayStation и е наменет да се користи нормално на PlayStation 5, но ќе может да го користите и на PC. Контролерот може да се пофали со неколку карактеристики и потенцијал за прилагодување што на прв поглед го прави контролерот да биде достоен конкурент за сите Pro контролери за PlayStation 5.

Со контролерот се влучени Thumbsticks што може да се заменуваат врз основа на луѓе кои сакаат да користат повисоки или пониски. Дополнително има Thumbsticks кои што се повеќе испакнати или влабднати, карактеристика што стана стандардизирана кога станува збор за овие видови контролери. Razer Wolverine V2 Pro исто така располага со активирања на тригерите кои што им даваат на корисниците да го намалата растојанието на патување секогаш кога играте нешто како FPS или друга игра што бара брзи дејства.

Има и дополнителни копчиња, но можеби малку повеќе отколку што очекуваат сопствениците на PS5. На задната страна на контролерот има два тригери сегментирани во две копчиња на секој тригер како што е илустрирано во видеото на контролерот. Секое од тие четири копчиња може да се конфигурира на различни опции, но има и две дополнителни копчиња од страните на контролеот. Тие се наоѓаат покрај LB и RB, што значи дека ќе треба да ги достигнете за да ги притиснете двете дополнителни копчиња. Доколку некој ги користи и тие можеби навистина ќе ви помогнат, но шансите никогаш да не ги користите се високи.

Околу целиот контролер има Razer Chroma RGB светла кои можат да се конфигурираат преку апликацијата на Razer, велат од компанијата. Тоа е истата апликација каде што ќе ја променита целата конфигурација на секое копче. Нормално не може да се Razer продукт а да нема Chroma RGB.

Едно нешто што контролорот не вклучува е функцијата за вибрации. Објаснувајќи го неговото отсуство, Razer изјави дека ова е наменето да биде конкурентен контролер, а вибрациите „не се карактеристика што вообичаено се користи во конкурентни поставки бидејќи може негативно да влијае на прецизноста при играње игри за кои е потребно попрецизно насочено внесување“.

Како што е случај со кој било од овие премиум контролери, Razer Wolverine V2 Pro не е евтин контролер и не е за секој… Контролерот ќе чини $249.99 и може да се направи Pre-Order на страницата на Razer, каде што се вели дека испораката ќе започне на 31 декември.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.