XBOX ја претстави специјалната Black Panther: Wakanda Forever Series X конзола

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Xbox го слави објавувањето на Marvel’s Black Panther: Wakanda Forever со прилагодена Xbox Series X конзола. Black Panther: Wakanda Forever е долгоочекуваното продолжение на филмот од 2018 година – Black Panther. Продолжението започнува по смртта на T’Challa, која што за жал смртта е поради актерот Chadwick Boseman, не самиот негов карактер. Болниот факт е како смртта во филмот е иста како и во светот кој што ние живееме. Филмот е исто така заклучок на Marvel Phase 4 и е пофален како еден од најдобрите филмови што Marvel ги има издадено во подолго време. Не само што е потресно, туку е и исполнето со одлична акција, возбудлив негативец и прекрасни ликови. Но ова е според одредени критичари, според нас од GG филмот не е добар.

Филмот веќе се продава ненромално добро бидејќи сите сакаат да ја видат Wakanda провторно, но XBOX најдоа начин да го прослават филмот на подобар начин. Xbox подарува навистина прекрасен прилагоден Black Panther: Wakanda Forever Xbox Series X. Конзолата е украсена така што изгледа како новиот костум на Black Panther во филмот со златен стил, ѓердан со канџи и многу повеќе. Конзолата доаѓа со два слично дизајнирани контролери и „држачи за контролори“ кои изгледаат како шепи на пантерот. Покрај тоа, победниците ќе добијат и прилагодена Kimoyo Beaded Bracelet како што се гледа во филмовите. За оние кои имаат 18 и повеќе години, следете ја официјалната сметка на Xbox Twitter, цитирајте го овој твит со „#XboxWakandaForeverSweepstakes“ и треба да бидете внесени за да го освоите пакетот.

Xbox доста често прави вакви подароци за да се поврзе со други изданија на игри и филмови. Моментално даваат само една ваква конзола, но има румор дека ќе даваат уште една. Веројатно никогаш нема да видите едно од овие ако не го освоите, освен ако не се препродаде за бизарни пари на eBay години подоцна. Во секој случај, тоа е одлична конзола за восхитување и на секој обожавател на Black Panther најверојатно ќе му се допадне.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.