PAYDAY 3 со нов Гејмплеј Трејлер

Издавачот на играта Deep Silver и девелоперите од Starbreeze за прв пат споделија соодветен трејлер за играта за нивниот претстоен наслов Payday 3.

Еве преглед на играта од девелоперите за медиумите, плус трејлер за откривање на играта:

PAYDAY 3 takes players to the city of unlimited possibilities – New York City. The Payday gang, consisting of Dallas, Hoxton, Wolf, and Chains return from retirement and find themselves in the Big Apple after an unknown threat appears, shattering the illusion of peacefully living on the “right” side of the law.

As they say, “Leopards can’t change their spots,” and thanks to years of experience and a mysterious new player in the criminal underworld, the gang quickly get their hands on plans for new lucrative heists and leave an explosive calling card with the city’s security and police forces.

Players will discover new ways to pull off the perfect heist thanks to new skills, gadgets, and weapons while the PAYDAY 3 storyline will continuously expand with new content and challenges.

Payday 3 треба да излезе на 21 септември 2023 година за PlayStation 5, Xbox Series X|S и PC (преку Steam и Epic Games Store).

МАРКЕТИНГ

About The Author

Конечно пристигна моментот кој што гејмерите ширум светот со нетрпение го очекуваа! Претставувањето на трејлерот за Grand Theft Auto 6 (GTA 6)! Со овој прв поглед, Rockstar Games направи лудило од возбуда и исчекување во гејмерската заедница! Охх колку добро изгледа овааа!!!

Се појавија првите главни и клучни моменти од GTA 6, и сега јасно е дека ќе тргнеме на извонредно патување во иднината на игрите! Rockstar Games отсекогаш биле пионери во индустријата, познати по тоа што испорачува игри кои не само што соборуваат рекорди, туку и ја подигнуваат лентата за уметноста на интерактивно раскажување приказни. Од моментот кога започнува трејлерот, очигледно е дека Rockstar Games не штеделе на тоа GTA 6 да биде визуелно ремек дело. Графиката еволуирала на невидено ниво, нудејќи им на играчите неверојатно детална и извонредна средина. Поставката на играта, за која се шпекулира дека е модерен Vice City, оживува со неверојатни визуелни слики што ја доловуваат суштината на локациите инспирирани од Мајами.

Се чини дека GTA 6 е подготвен да го подигне раскажувањето приказни во игрите од отворен свет до нови височини. Трејлерот навестува богат наратив, воведувајќи нè во разновиден сет на ликови, секој со свои мотивации и приказни. Како и секогаш, Rockstar Games има вештина за изработка на сложени и ангажирани заплети, а ветувањето за меѓусебно поврзана мрежа на приказни во GTA 6 не е ништо помалку од возбудливо.