Outcast: A New Beginning има нова трејлер која е фокусиран на Активности и Борбени Компоненти

Полни три месеци откако последен пат ја видовме Outcast: A New Beginning (порано позната само како Outcast 2), THQ Nordic и Appeal Studios не изненадија со нов трејлер за играта кој првенствено се фокусира на акционата компонента на играта.

Како што можете да видите подолу, освен што ќе ни овозможуваат да истражуваме голема вонземска планета, Outcast: A New Beginning ќе ни донесе и доста голема доза на акција, па можеме да очекуваме борби и пукање со вселенски пирати и разни вонземски суштества. За време на борбата, ќе го имаме на располагање нашиот сигурен џет пакет и прилично богат арсенал, а нè очекуваат солиден дел од RPG елементи и надградби на оружје и опрема. Дел од тоа што ни носи оваа игра можете да погледнете во продолжение.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

About The Author

Џокерот од Флорида, кој навидум инспирираше лик прикажан во трејлерот за на GTA 6, бара 2 милиони долари од Rockstar Games за неговото искористување, и тоа што му го украле целиот карактер кој што он сам си го градел.

Во видеото објавено на социјалните мрежи, „вистинскиот“ Џокер ги повтори своите размислувања од неговото претходно видео. Тој покажа кон ликот од играта рамо до рамо со негова слика, повторувајќи постојано дека е јасно од кого е инспириран тој лик.

“We gotta talk GTA, or not you guys gotta give me a million or two,” he said in the video.

“Holla at me GTA. Rockstar Entertainment.”

Дури и ако има шанси да добие пари од Rockstar, тоа е многу малку веројатно. Rockstar лесно може да тврди дека ликот во играта е пародија. Има и случај кога актерката Lindsay Lohan се обиде да ги тужи Rockstar, тврдејќи дека ликот на девојка во GTA V се базира на неа.

Тој случај на крајот беше отфрлен откако судијата Eugene Fahey изјави: “„Уметноста и реалниот живот не треба да се споредува. Доколку во игра имаме рендер од некој карактер не значи дека тоа е инспирано од реалниот живот”.

Rockstar не ги коментираше барањата на Џокерот од Флорида, и најверојатно нема да ги коментира во никакво официјално својство… Нормално дека не се будали за да го направат тоа…