Игрици

Outcast: A New Beginning има нова трејлер која е фокусиран на Активности и Борбени Компоненти

Полни три месеци откако последен пат ја видовме Outcast: A New Beginning (порано позната само како Outcast 2), THQ Nordic и Appeal Studios не изненадија со нов трејлер за играта кој првенствено се фокусира на акционата компонента на играта. Како што можете да видите подолу, освен што ќе ни овозможуваат да истражуваме голема вонземска планета,

Прочитај повеќе
Новости

Teenage Mutant Ninja Turtles: The Last Ronin е официјално најавена од THQ Nordic

Издавачот THQ Nordic и девелоперите Black Forest Games после големи протекувања и тизерчиња официјално ја најавија Teenage Mutant Ninja Turtles: The Last Ronin за PlayStation 5, Xbox Series S/X и PC. Играта е според еден од најпродаваните стрипови кој што го носи истото име. Продажбата е огромна бидејќи приказната е целосно уникатна и нешто што

Прочитај повеќе
Новости

Titan Quest II е официјално најавена од THQ Nordic

Издавачот THQ Nordic и девелоперите од Grimlore Games официјално ја најавија Titan Quest II за PlayStation 5, Xbox Series S/X и PC . Ќе има неколку режими како што се за еден играч, кооперативен мултиплеер и онлајн мултиплеер. Датумот за издавање на играта за жал не беше најавен. Return to the classic mythology-inspired setting of

Прочитај повеќе
Игрици

THQ ја најавија новата South Park 3D игра

THQ Nordic ја најави најновата игра во South Park светот, South Park: Snow Day. Најавена за време на настанот на THQ, Snow Day се опишува како 3D ко-оп авантура на снежните улици на South Park. Играта ќе излезе во 2024 година за PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S и Nintendo Switch. “An all-new South Park

Прочитај повеќе