Режисерот Taika Waititi изјави дека неговиот Star Wars Филм ќе ги Разочара сите Фанови на Франшизата

Режисерот на Thor, Taika Waititi, режира филм од франшизата на „Star Wars“ и сега обезбеди ново ажурирање за тоа што можат да очекуваат фановите, но сè уште е рано и тој сè уште нема многу да каже. Говорејќи за Variety, Waititi изјави:

Тоа ќе биде… драматична пауза… филм на Таика Ваитити. Филмов ќе ги налути сите фанови на Star Wars.“

Waititi претходно изјави дека неговиот филм „Star Wars “се уште се маринира“. Тој не само што го режира филмот туку и го пишува, а со штрајкот на WGA кој сега е завршен, тој е слободен да се врати да работи на него. Во мај, Waititi изјави дека неговиот филм „Star Wars“ е сè уште рано во развојниот процес, додавајќи дека има „навистина добра идеја за тоа“. Пред ова, Вејтити рече дека неговиот филм „Star Wars“ ќе има елемент на искреност, како што имаат многу негови филмови. За филмот во 2021 година, тој рече: „Сакам да го залажувам гледачот да размислува: „Ха, ова е“, а потоа тие да кажат: „По ѓаволите, ме натера да почувствувам нешто!

Додека филмот на Waititi можеби нема да биде тука наскоро, нов филм од франшизата кој ја враќа Daisy Ridley како Ray. После тоа ќе следат нови филмови од „Star Wars“ од режисерот на Indiana Jones and the Dial of Destiny – James Mangold и The Mandalorian Dave Filoni.

Последниот филм на Waititi е Next Goal Wins, филм за вистинската приказна за тоа како американски фудбалски тим од Самоа загуби на квалификацискиот натпревар за Светското првенство од Австралија со резултат 31-0. Филмот пристигнува во кино на 17 ноември.

Некои од најуспешните рани проекти на Waititi беа „What We Do in the Shadows“ и „Hunt for the Wilderpeople“. Тој достигна ново ниво на успех со Thor: Ragnarök, пред да добие Оскар за JoJo Rabbit.

Во другите вести, Waititi неодамна изјави дека ако Marvel треба да продолжи со снимањето на Thor 5, тој нема да биде вклучен. Waititi изјави дека е премногу зафатен со други проекти и додаде дека нема да се чувствува лошо ако Marvel решат да избере некој друг да режира потенцијален петти филм за Thor.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Штотуку беше објавено дека Саудиска Арабија ќе стане земјата каде што ќе се прават Олимписките Игри во Е-Спорт од 2025 година. Ова значајно откритие доаѓа по 12-годишниот договор потпишан меѓу IOC и Саудиската федерација за Е-Спорти. Во моментов, Светското првенство за е-спорт се одржува во Ријад, но Олимписките игри за еспорти ќе бидат нешто сосема друго.

Ова е резултат на соработката меѓу Томас Бах, претседателот на IOC, и HRH Prince Abdulaziz, министер за спорт во Саудиска Арабија.

Пишување историја

IOC имаа идеја за воведување на е-спорт на Олимписките игри, но зошто да го направите тоа кога можете да создадете сосема нов настан фокусиран на уникатната, дигитална индустрија?

Во изјавата за LinkedIn, Ралф Рајхерт, извршен директор на Фондацијата за Светски куп за еспорти, изјави:

Репрезентациите и гордоста сè уште се недоволно развиени во е-спортот, но сигурен сум дека ова ќе се промени со текот на времето. Ова е голем чекор за спортот, не толку за краткорочното влијание, туку за долгорочната перспектива.

Со оваа огромна зделка ќе се одржат првите олимписки еспортски игри во Саудиска Арабија следната година. Зборувајќи за партнерството, Томас Бах од IOC се осврна на некои клучни грижи во врска со поставувањето: „Со партнерството со саудискиот NOC, ние исто така обезбедивме почитување на олимписките вредности, особено во однос на насловите на играта на програмата, промоција на родовата еднаквост и ангажман со младата публика, која го прифаќа е-спортот“.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!