Игрици

Во изработка се две нови Terminator и RoboCop игри од Nacon

Се враќаме во старите добри времиња! Nacon ни спремаат две нови игри со иконите од 1980ти години – Terminator и RoboCop! И двете беа објавени минатата ноќ за време на најновата изложба на издавачот Nacon, а RoboCop: Rogue City доаѓа од Teyon, развивачот зад многу збунетиот Terminator: Resistance. RoboCop: Rogue City ќе биде шутер во […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Писателот на Star Wars: X-Wing книгите пишува нова Dark Souls новела

И покрај сето она што Elden Ring сега е најголемиот продавач на FromSoftware, серијалот Dark Souls сè уште е онаа што ги стави на мапата за игри и дефинитивно има милиони обожаватели. Па, еве еден за оние на кои навистина им се допаднаа стриповите на Dark Souls, или кои генерално се познавачи на романи за […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Spider-Man: Across the Spider-Verse ги откри актерите за The Vulture, Captain Stacy и многу повеќе

Денеска се одбележува првиот ден од Annecy Festival, годишниот фестивал за анимиран филм во Annecy, Франција — и започнува со жестоко, бидејќи Sony Pictures Animation ја информира публиката за продукцијата на Spider-Man: Across the Spider-Verse Part 1. Покрај литографијата со Miles Morales and Spider-Man 2099, која очигледно им беше дадена на присутните на фестивалот, Sony […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Аниме серијалот Cyberpunk: Edgerunners на CD Project Red доби нови трејлер и ново делче од серијата

Кога ќе помислите на CD Projekt Red и зборот Cyberpunk заедно, ќе добиете одредена мисла во вашата глава. Да, сите добиваме визии за тоа катастрофално лансирање. Сепак, сето ова би можело да се промени, бидејќи е откриен нов трејлер и некои бонус снимки од анимето Cyberpunk: Edgerunners, и изгледа прилично проклето неверојатно! Трејлерот, преку Netflix, […]

Прочитај повеќе
Игрици

Првата експанзија на Forza Horizon 5 протече на Steam

Експанзија за Forza Horizon 5 е забележана на Steam, но сепак брзо е се тргна од Steam сајтот. Страницата откри дека Forza Horizon 5 „Expansion 1“ ќе биде: Hot Wheels. Отидовме од тргачки коли на игрички? Звучи интересно! Но сепак ова не е првиот пат кога се прави соработка меѓу Forza и Hot Wheels. Уште […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Протекоа многу инфорамции за Horizon серијата која ја припремаат Netflix

Релативно неодамна дознавме за претстојната ТВ адаптација на серијалот од Guerrilla – Horizon, но веќе деталите за концептот на серијата, приказната и што да очекуваме протекоа во јавност. Според инсајдерот во индустријата Jeff Grubb, ТВ-шоуто на Netflix ќе го носи името “Horizon 2074” и ќе биде „поделено помеѓу временската линија што ја гледате во игрите […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Првиот трејлер за филмот “Black Adam”

Официјално пристигна првиот целосен поглед и трејлер на Black Adam од DC и ќе ја промени хиерархијата на моќта во универзумот на DC. Warner Bros ги изненади обожавателите со објавувањето на првиот тизер за претстојниот филмски блокбастер во кој ќе биде прикажан долгоочекуваниот став на Двејн Џонсон за антихеројот на DC Comics. Ова доаѓа откако […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Netflix Geeked Week 2022: Ден 1

The Sandman, Resident Evil, One Piece и многу други работи беа прикажани на првиот дек од Netflix Geeked Week Netflix Geeked Week е многу ѕверски настан оваа недела! Услугата за стриминг ќе го исполнува секој ден оваа недела со нови најави, датуми на објавување и многу повеќе. Првиот ден заврши порано денес, главно фокусиран на […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

She-Hulk – Официјален трејлер

Marvel Cinematic Universe ќе стане сензационален, бидејќи првиот трејлер за She-Hulk официјално пристигна. Студиото Марвел ги изненади фановите денес со откривањето на првиот целосен трејлер од претстојната серија, кој се очекува да дебитира на Дизни + подоцна оваа година. Снимката им дава на фановите најдобриот поглед досега на Jennifer Walters / She-Hulk (Tatiana Maslany) и […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Star Wars: The Acolyte – Се што знаеме до сега

Иднината на универзумот на Star Wars цвета на Disney+, со голем број акциони и анимирани серии сместени во таа големата галаксија што е фар фар авеј! Една од најинтригантните серии што го погоди тој список е Star Wars: The Acolyte, шоу кое што ќе биде сместено за време на падот на ерата на High Republic. […]

Прочитај повеќе