Поп-култура Серии

Познатата Golden Axe игра добива серија од Comedy Central

Golden Axe, класичната аркадна и конзолна игра од S.E.G.A, добива своја ТВ серија на Comedy Central. Новото анимирано шоу ќе има 10 епизоди. Актерската екипа за Golden Axe ги вклучува Метју Рис, Дени Пуди, Лијам Мекинтајр, Лиза Гилрој и Карл Тарт. Во шоуто ќе бидат Мајк Мекмахан од Solar Opposites и Џо Чендлер од American

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Следната година го добиеме вториот дел на филмот Mortal Kombat

Сега кога штрајкот на актерите заврши, продукцијата продолжи на повеќе филмови, вклучувајќи го и Mortal Kombat 2. Продолжението почна да се снима во јуни, а актерот Karl Urban сподели нова фотографија на Инстаграм од сетот со актерите. На фотографијата Urban се гледа заедно со неколку негови колеги, со натпис „Се вративме бејбе!“ Минатиот месец беше

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Режисерот Taika Waititi изјави дека неговиот Star Wars Филм ќе ги Разочара сите Фанови на Франшизата

Режисерот на Thor, Taika Waititi, режира филм од франшизата на „Star Wars“ и сега обезбеди ново ажурирање за тоа што можат да очекуваат фановите, но сè уште е рано и тој сè уште нема многу да каже. Говорејќи за Variety, Waititi изјави: „Тоа ќе биде… драматична пауза… филм на Таика Ваитити. Филмов ќе ги налути

Прочитај повеќе
Поп-култура

Во изработка е Анимиран Филм за “Stray”

Stray се покажа како неверојатен феномен кога беше објавена минатиот јули, а сега малото маче и неговите роботски другари се упатуваат на големиот екран. Девелоперите од Annapurna ги објави плановите за развој на анимиран филм базиран на хит инди играта. Според Entertainment Weekly, Annapurna Animation новиот оддел за анимирани филмови на компанијата, ја следи својата

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Hot Wheels бараат режисер за филмот по успехот на Barbie

Barbie доминира на Бокс Офисот, буквално ги сврте брзините во Warner Bros. кога станува збор за филмовите базирани на играчките на Mattel. Наводно, Hot Wheels е следниот бренд што доаѓаат во WB од Mattel, а најновите вести се дека студиото веќе бара режисери за филмот Hot Wheels, додека потрагата по писатели и актерска екипа е

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Во план е изработка на уште еден Uncharted филм со Tom Holland

Судбината на виртуелниот свет на Uncharted франшизата се уште не е позната, а истото не може да се каже и за филмскиот свет на Uncharted. Имено, добивме индикација дека авантурите започнати во филмот Uncharted од 2022 година би можеле да продолжат во догледна иднина, и има шанса ова да стане еден голем филмски универзум. Сепак

Прочитај повеќе
Поп-култура Друштвени игри

Раперот Post Malone ја купи најретката карта во Magic: The Gathering за $2 Милиони

Американскиот рапер Post Malone ја купи најретката карта што некогаш е направена во Magic: The Gathering TCG! Картата “The One Ring” која беше испечатена како дел од неодамнешниот кросовер на Magic the Gathering со Lord of The Rings, е испечатена 1/1, што значи дека постои буквално само една во светот! Сега, картата, која беше проценета

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Netflix изработуваат Dark Souls анимирана серија

Стриминг гигантот Netflix запали нов оган (Bonfire) за кој што наскоро може да произлезе во една екстремно добро анимирана серија! Според непознат извор кој зборуваше за гласините (преку GiantFreakinRobot), платформата за стриминг работи на анимирана серија базирана на познатата франшиза од FromSoftware. Netflix веќе има голем број серии базирани на популарни серијали на видео игри,

Прочитај повеќе
Новости

Star Wars Eclipse ќе пристигне во 2026 година

Претстојната игра на Quantic Dream Star Wars Eclipse, наводно, има планирана дата кога ќе ја видиме. Најавена за време на The Game Awards уште во 2021 година, Eclipse за првпат им беше прикажан на обожавателите во целосно CGI најава за трејлер. Од ова откритие, многумина се прашуваат кога би можеле да се појават нови информации

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Филмот Mortal Kombat 2 започна со снимање

Снимањето на Mortal Kombat 2 официјално е во тек во Австралија. Веќе беше откриено дека филмот требаше да започне со снимање овој месец, но продуцентот James Wan на својот Инстаграм Стори потврди дека снимањето започнало. Веста не треба да биде огромно изненадување, бидејќи Todd Garner го сподели актерското место за Барака претходно во текот на

Прочитај повеќе