Поп-култура Серии

Star Wars: The Acolyte – Се што знаеме до сега

Иднината на универзумот на Star Wars цвета на Disney+, со голем број акциони и анимирани серии сместени во таа големата галаксија што е фар фар авеј! Една од најинтригантните серии што го погоди тој список е Star Wars: The Acolyte, шоу кое што ќе биде сместено за време на падот на ерата на High Republic. […]

Прочитај повеќе
Игрици

Продолжението на Fallen Order ќе се вика “Star Wars Jedi: Survivor”

Продолжението на Star Wars Jedi: Fallen Order е Star Wars Jedi: Survivor, се тврди, не е сигурно. Репортерот на VentureBeat, Jeff Grubb, го изјави ова тврдење за време на неговата премиум емисија Giant Bomb Grubbsnax. Он твдри дека под името на продолжението ќе биде “Survivor”. Grubb не продолжи да кажува ништо друго за тоа зошто […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Технологија

Boba Fett часовник во вредност од $120,000 со лимитирана серија од само 10

Врвната и позната швајцарска дизајнерска компанија Kross Studios објави партнерство со Lucasfilms кое што ќе служи за изработка на екстремно луксузен и скап часовник со тематика од Boba Fett. Ограниченото издание на часовникот Boba Fett чини ни помалку ни повеќе, само $120.000. Во изработка ќе се само 10, и секој часовник ќе ја има познатата […]

Прочитај повеќе
Новости

Нова Star Wars игра во припрема со Богата Филмска Акциона-Авантура

Lucas Games и Skydance New Media на социјалните мрежи ја споделија веста дека се здружуваат да направат уште една Star Wars игра зад која ќе стои познатата Amy Henning а играта треба да биде “„Богата филмска акциона-авантура“ Играта е опишана во соопштението како што пишавме погоре која ќе ја содржи оригинална приказна… По не се […]

Прочитај повеќе
Новости

Cheat Codes (шифри) за LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Лего Star Wars: The Skywalker Saga не би била лего игра без неколку шифри за измами. Користете ги овие кодови за да го приспособите вашето искуство. За игрите на Лего отсекогаш било познато дека се преполни со шифри за измами, а Лего Војна на ѕвездите: Сагата на Скајвокер не се разликува; играта има дури и […]

Прочитај повеќе
Xbox

Life is Strange: True Colors доаѓа на XBOX GamePass за месец април со уште некои игри

Life is Strange: True Colors е следното големо дополнување на Xbox Game Pass Најновиот влез во наративната авантуристичка серија за тинејџери со посебни сили првпат беше лансиран минатото лето и беше топло прифатен. Тоа е „прекрасно враќање на мистеријата во малите градови и драмата за млади возрасни“, напишав во рецензијата на Eurogamer’s Life is Strange: […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Премиерата на серијата Obi-Wan Kenobi е одложена за неколку дена, но ќе добиеме две епизоди

Оби-Ван Кеноби требаше да има премиера на Дизни + во среда, на 25 мај, но жестоко очекуваната серија „Војна на ѕвездите“ е одложена. За среќа, доцнењето е кратко. Шоуто сега започнува петок, 27 мај. Во видеото кое го најавува ажурирањето, самиот човек, Јуан Мекгрегор, ја отфрли бонусната вест дека првите две епизоди од серијата ќе […]

Прочитај повеќе
Новости

Quantic Dream се наводно купени од NetEase Games

Француското студио за развој Quantic Dream, наводно, е купено од NetEase, кинеска компанија за игри позната по партнерството со западните програмери за објавување локализирани верзии на игри. Според извештајот на известувачот и објавувач Том Хендерсон на eXputer, NetEase презема 100% од компанијата, мислејќи дека во моментов не е јасно дали договорот е финализиран. NetEase претходно […]

Прочитај повеќе
Новости

Листа на сите 300 карактери кои што се појавуваат во LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Новото протекување на Lego Star Wars: The Skywalker Saga се појави на интернет и се однесува на сите ликови што може да се играат во оваа претстојна игра. Доколку протекувањето е точно (што сè уште не го знаеме), играта ќе има амбициозна листа од 300 карактери, што е огромна, но не изненадува со оглед на […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

J.J. Abrams изработува скриптирана серија за U2 во соработка со Netflix

Стриминг гигантот Netflix ги здружил силите до J.J. Abrams и неговиот ‘Bad Robot Productions‘ банер за да изработат сценариска серија за легендарниот рок бенд U2. Ненасловената серија која што моментално е во рана фаза на развој, ќе биде пишувана од страна на Anthony McCarten. Писателот номиниран за Оскар ќе го одбележи своето враќање во светото […]

Прочитај повеќе