House of The Dragon, спин-оф серијата на Game of Thrones ќе има премиера во август и добивме нови фотографии од серијата

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Куќата на змејот, претстојната приквел серија на Game of Thrones, ќе биде премиерно прикажан на 21 август на HBO и HBO Max. Серијата е базирана на серијата Fire & Blood на Џорџ Р.Р. Мартин и се одвива 200 години пред настаните од главната серија. Куќата на змејот, како што сугерира нејзиното име, се фокусира на Куќата Таргариен, предците на Денерис Таргариен. Во шоуто играат Педи Консидин, Мет Смит, Оливија Кук, Ема Д’Арси, Стив Тусен, Ив Бест, Фабиен Френкел, Соноја Мизуно и Рис Ајфанс. Шоуто беше ко-креирано од Мартин и Рајан Кондал. Кондал е, исто така, ко-шоуренер со режисерот Мигел Сапочник, кој е ветеран на „Игра на тронови“ познат по епизодата „Битката на копилињата“, меѓу другите. Погледнете некои новообјавени слики во галеријата подолу.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.