Bruce Willis оди во пензија на 67 години поради здраствени причини

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Ќерката на Брус Вилис, Румер, се огласи на Инстаграм за да понуди официјална изјава во име на нивното семејство, откривајќи дека Брус се повлекува од глумата по дијагнозата на апашија, што е јазично нарушување предизвикано од оштетување на мозокот што влијае на способноста за комуникација. Една од последните улоги на Вилис на големото платно се случи во „Бруклин без мајка“ во 2019 година, кој беше режиран од Едвард Нортон, додека во последните години тој има доста зафатен распоред, главно во акциони и трилер филмови со помал буџет. Подолу можете да ја погледнете објавата и целосната изјава од семејството Вилис.

„До неверојатните поддржувачи на Брус, како семејство сакавме да споделиме дека нашиот сакан Брус се соочува со некои здравствени проблеми и неодамна му беше дијагностицирана афазија, што влијае на неговите когнитивни способности. Како резултат на ова и со многу внимание Брус стапнува далеку од кариерата која толку многу му значеше“, се вели во објавата. „Ова е навистина предизвикувачки период за нашето семејство и ние сме многу благодарни за вашата континуирана љубов, сочувство и поддршка. Се движиме низ ова како силна семејна единица и сакавме да ги донесеме неговите обожаватели бидејќи знаеме колку значи тој кон тебе, како што правиш со него“.

Изјавата завршува: „Како што Брус секогаш вели: „Живеј го“ и заедно планираме да го направиме токму тоа. Љубов, Ема, Деми, Румер, Скаут, Талула, Мејбел и Евелин“.

Актерот има собрано неверојатен број заслуги во текот на неговата кариера, а неговата главна улога е ТВ серијата Moonlighting, во која глуми заедно со Сајбил Шеперд. Попознат по своите комични сензибилности и хемија со неговата колешка, беше голема коцка да го примени Вилис да глуми во акциониот филм Умри машки во 1988 година, само за ова да открие една сосема нова вештина во неговиот арсенал, докажувајќи се како способна и харизматична акциона ѕвезда.

Во 90-тите, актерот беше веројатно една од најомилените и најомилените филмски ѕвезди во Холивуд, глумејќи во проекти како што се The Last Boy Scout, Pulp Fiction, Armageddon и The Fifth Element. Соработката со режисерот М. Најт Шјамалан, исто така, му донесе признание од критиката во проекти како „Шесто сетило“ и „Нескршливо“, при што Вилис ја шокираше публиката во 2016 година со изненадување во „Сплит на Шјамалан“, откривајќи дека е тајно продолжение на „Нескршливи“. Вилис повторно се обедини со Шјамалан за Glass во 2019 година, со што заврши серијата за фигури со туѓи сили.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

E3 2023 полека но сигурно умира и изгледа дека ќе си замине во историјата, бидејќи издавачот на видео игри Ubisoft денес потврди дека повеќе нема да присуствува на настанот. За прв пат од 2019 година, Е3 треба да се врати овој јуни во Лос Анџелес, Калифорнија. По повеќекратните откажувања како резултат на пандемијата COVID, E3 2023 изгледаше како прва конвенција што на крајот ќе ја обедини целата индустрија за игри. Наместо тоа, слично како и многу други издавачи, Ubisoft сега избра да седи настрана и да си седат дома.

Во изјавата дадена до VGC, Ubisoft потврди дека нема да се појават на E3 2023. Првично, Ubisoft се обврза да се појави на E3 ова лето се додека настанот се случува. И покрај фактот дека E3 сè уште се случува многу, сепак, Ubisoft на крајот се врати на својот збор и нема да одлучи да ги насочи своите претстојни игри ова лето на поинаков начин.

“E3 has fostered unforgettable moments across the industry throughout the years. While we initially intended to have an official E3 presence, we’ve made the subsequent decision to move in a different direction, and will be holding a Ubisoft Forward Live event on 12th June in Los Angeles. We look forward to sharing more details with our players very soon.”

Изјава од Ubisoft

Како што истакнаа од Ubisoft, сепак они ќе направат нешто овој јуни кога ќе ја одржат својата следна презентација на Ubisoft Forward. Во последниве години, Ubisoft почна да има повеќе свои преноси во живо за да објавуваат големи најави. И додека сè уште не е познато што ќе има јунскиот Ubisoft Forward, се чини веројатно дека во овој момент ќе се појават нови информации за Assassin’s Creed Mirage, Skull & Bones и Avatar: Frontiers of Pandora.