Sons of the Forest официјално излегува од ран пристап во февруари 2024 со големо Ажурирање

Sons of the Forest“ беше пуштена во ран пристап уште во февруари 2023 година и оттогаш се покажа неверојатно добро. Доби постојана грижа и внимание од своите девелопери, Endnight Games, и брзо стана важена како една од најдобрите хорор игри за преживување на пазарот, надминувајќи ја најпродаваната прва игра, The Forest, која беше пуштена уште во 2014 година.

Сега е откриено дека „Sons of the Forest“ официјално ќе излегуваат од ран пристап на 22 февруари 2024 година, една година откако беше првпат објавена. Не само тоа, туку играта треба да добие монументално ажурирање, кое го вклучува појавувањето на холивудскиот актер Shawn Ashmore (X-Men, The Boys, Animorphs), кој влегува во гласот на „Timmy“ додека Endnight ја исполнуваат својата улога во игра.

На Twitter, Endnight Games сподели ажурирање што зборува за тоа што „имаат во продавница“ за v1.0 „и пошироко“.

По една година на солидни ажурирања, подобрувања, проширувања и промени предводени од заедницата, Sons of the Forest е речиси подготвена да ги отфрли тркалата за обука и да стане полноправна, целосно издадена игра. Тоа е убава работа и веројатно ќе врати безброј играчи до титулата која изгледа дека никогаш нема да заврши. Јас лично уживав да влегувам и излегувам од играта во последните неколку месеци – тоа е прекрасно, застрашувачко, а понекогаш и апсолутно смешно.

Во моментов нема индикации за издавање на конзолата, што е срам за гејмерите кои немаат пристап до компјутер, но никогаш не велат никогаш. На крајот на краиштата, The Forest (2014) беше достапен и на PlayStation 4, така што нема причина зошто Sons of the Forest на крајот не можеа да го следат примерот.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Штотуку беше потврдено кој ќе го игра најголемиот дел од групата пријатели на Аби во The Last of Us за втората сезона која треба да ја видиме во 2025 година. Во моментов, снимањето за сезоната е започнато и најголемите улоги кои се снимаат моментално се со Педро Паскал и Бела Ремзи. Последни информации што знаеме за сниањето е дека се одвива во Канада. Денес, ликовите на Мани, Мел, Овен и Нора беа потврдени дека се избрани.

Ако сте ја играле The Last of Us Part II, ќе знаете точно кои се Нора, Мани, Овен и Мел. Тие играат прилично важни споредни улоги во играта од 2020 година, иако нивното место во втората сезона од серијата допрва треба да се преполни.

Еве го неодамна откриениот кастинг:

  • Manny – Danny Ramirez (Top Gun: Maverick)
  • Mel – Ariela Barer (Marvel’s Runaways)
  • Nora – Tati Gabrielle (Uncharted)
  • Owen – Spencer Lord (Riverdale)