Нови слики од снимањето на Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Doctor Strange in The Multiverse of Madness е официјално следниот филм на Marvel Studios кој што ќе се појави низ кино салите низ светот. Тоа значи дека почнувајќи од овој период ќе научиме доста нови работи кои што тимот ни ги спремил за ние да ги доживееме и искусиме. Актерката Rachel McAdams која што во филмот ја игра улогата на Christine Palmer се отвори со тоа што кажа дека филмот ќе биде нешто фантастично и на сите нас ни сподели неколку фотографии за како било на сетот на снимање за Doctor Strange in The Multiverse of Madness.

Во фотографиите може да го видиме режисерот Sam Raimi како ги води актерите и The Cloak of Levitation, и нормално Benedict Cumberbatch како покажува нешто зад синото платно и други работи од останатите актери кои што ќе си добијат свое одредено внимание во филмот.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness ќе биде вториот пат кога ќе го видиме Cumberbatch и неговата улога на Sorcerer Supreme од настаните на Avengers: Endgame. Првиот пат нормално беше во Spider-Man: No Way Home. Интересно е што актерот кажа дека иако се борел заедно со сите во големата борба, неговиот лик не требало да се смета како вистински Avenger, он е нешто поголемо. Ова е мало спремање за тоа што ќе го видиме во ова продолжение.

Не сум Avenger, не сум Stark Tower и не сум заедно со Nick Fury. Мојот карактер е некако надовр од тоа царство, но не мислам дека мора да биде карактерна особина. Мислам дека тоа е само титула која што може секој да добие. Се до моментот кога ќе се содру во последните два филма на Avengers, па тој ја држи својата позиција како возрасен на периферијата на тоа, но мислам само толку долго. Секогаш има момент кога тој мора да работи со луѓе и тим. И знаете можеби ќе го видиме тоа во следниот филм, треба да почекате да видите.

Benedict Cumberbatch

Филмот е во режија на големиот Sam Raimi каде што ќе ги видиме карактерите на Doctor Strange, Wong, Christine Palmer, големата Wanda Maximoff, America Chavez, Baron Mordo и после одредено време ќе го видиме големиот и врвниот Patrick Stewart во неговата многу позната улога на Professor Charles Xavier! Филмот е закажан на 6ти мај 2022 година.

Какви се вашите очекувања за филмот и кој актер сакате да го видите повторно во филмскиот универзум? Напишете ги вашите одговори во комеантарите, или пишете ни на некои од социјалните мрежи.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.