Voyage to the Sunken City е следната експанзија на Hearthstone која што има Naga тематика

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Следната експанзија на Hearthstone ги носи играчите во градот Zin-Azshari, родниот град на страшната Naga и нивната корумпирана кралица Azshara. Blizzard ја најави експанзијата “Voyage to the Sunken City” која што е планирана да ја добиеме на 12ти април. Експанзијата ни беше најавена со краток анимиран трејлер.

На трејлерот е прикажан мал брод ккој се пробива низ длабочините на океанот, со екипаж од Mechagnome, Nightborne и Murlocks. Оваа издржлив екипа се пробива низ мистериозниот терен на дното на морето, пред на крајот да го најде изгубениот град Zin-Azshari. Таму тие се нападнати од Naga и добиваме идеја за каков вид на карти ќе добиеме во оваа експанзија – Naga, Pirates, Murlocks и се што може да се стави во тој контектс.

Најавите на Hearthstone се често гласни и чудни, пренесувајќи информации преку музички трејлери. Тоа е игра во која еден од најпрестижните ликови на науката, Medivh, е претставен како многу чудна карта што едвај прави нешто, човек кој организира раскошни забави надвор од неговата кула на волшебници. Трејлерот за Journey to the Sunken City е малку попромислен и има етерична музика, полека се искчачува во апсолутен удар на песна.

Играчите на World of Warcraft го посетија Zin-Azshari за време на експанзијата ‘Battle for Azeroth’, но уметноста на картите на Hearthstone често дозволува алтернативни, подетални перспективи на познати локации. Нов клучен збор во експанзијата е “NAGA”. Овие лушпести суштества се моќни кога се комбинираат со магија. Има нов механичар на правопис наречен Dredge, кој му овозможува на играчот да ги види долните три карти од својот шпил и да избере една што ќе ја извелече следната рунда. Заедно со нови критички со активни ефекти за да ги спушти картичките до дното на вашата палуба. Конечно Colossal Minions се толку гоелми што повикуваат додатоци на полето за нивните екстремитети или пипала, дури и ако не се играат од рака.

Activison-Blizzard останува во турбулентнции откако инвеститорот беше тужен од California Department of Fair Employment and Housing (DFEH) по двегодишна истрага. Во тужбата се наведува дека Activision-Blizzard надводно негувала “култура на фаерско момече” која дозволувала родова дискриминација и сексуално вознемирување. Мајкрософт го купи Activision-Blizzard за околу $70 милијарди. Процесот на тоа стекнување останува под преглед од страна на FTC.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Фондот за јавни инвестиции на Саудиска Арабија, кој што е дупка без дно но полна со пари, чија задача е да ја диверзифицира економијата на нацијата, се здоби со 5,01 отсто од акциите во Нинтендо.

Веста беше објавена во поднесување до Министерството за финансии на Јапонија, пишува Bloomberg. Тоа следи по слични инвестиции направени минатата година во Capcom, EA, Take-Two и Activision, заедно со речиси целосна сопственост на SNK.

Bloomberg вели дека ова ќе го направи Фондот за јавни инвестиции „петти по големина акционер на компанијата“. Ако ова е прв пат да наидете на ваков вид пари, знајте дека PIF е многу лошо нешто, како и човекот што го води, саудискиот престолонаследник Mohammed bin Salman.

Saudi Arabia spent the last year throwing money around the video game industry, with strategic investments in companies like Activision Blizzard, Electronic Arts, Take-Two Interactive, Capcom, and Nexon. Like many of Mohammed bin Salman’s dealings, these purchases fall within the Saudi Vision 2030 strategy established during his mid-decade rise to power, which on paper is meant to diversify the kingdom’s oil-centric economy.

In reality, however, Saudi Vision 2030 is largely a propaganda campaign focused on whitewashing Saudi Arabia’s atrocious human rights record. The regressive monarchy seemingly hopes that aligning itself with entertainment industries around the world might loosen the purse strings of businesses wary of investing in the oil-rich country’s economy, especially with the murder of journalist Jamal Khashoggi and the ongoing, U.S.-backed Yemeni genocide still looming overhead.

Видео игрите не се единствената индустрија за забава на страниците на PIF. Холивуд не е непознат за саудиските пари во последниве години, а спортските тимови и натпревари исто така беа главен приоритет за престолонаследникот. Купувањето со големи пари на премиерлигашот Њукасл минатата година помина и покрај големите протести поради состојбата со човековите права во државата, додека парите од ПИФ исто така се потрошени на сè, од коњски трки до Формула 1.