PC Игрици

Можете да играте како Stan Lee, Kingpin, Miles Morales и да ви летаат стаорци во Spider-Man Remastered PC

Marvel’s Spider-Man Remastered објавена пред три дена за PC, а модерите напорно работеа во текот на овој викенд! Веќе има неколку модови кои го менуваат шармот на играта, како овој од BadRusMan кој имитира посинематографски стил или ги реновира визуелните изгледи, како овој ноар мод од ManWithAPlan. Има и мод кој ги оневозможува контурите на […]

Прочитај повеќе
Рецензии

Рецензија: Marvel’s Spider-Man Remastered PC

Sony полека го гради својот каталог на PC портови од игри кои беа first-party PS4 игри, а сега со Marvel’s Spider-Man Remastered, ги имаме најголемите до сега. Оваа игра нема потреба од вовед. Ремастерот на PlayStation 5 значително се подобри во однос на оригиналот од 2018 година со нови модели на лицата на карактерите кои […]

Прочитај повеќе
Игрици

Marvel’s Midnight Suns е повторно одложена

2K објави второ одложување за тактичкото RPG Midnight Suns на девелоперите Firaxis на тема Marvel. Насловот повеќе нема да се лансира овој октомври како што беше претходно најавено и наместо тоа сега ќе пристигне само на Xbox Series X/S, PlayStation 5 и PC во одреден момент пред крајот на тековната фискална година на 2K. Другите […]

Прочитај повеќе
Игрици

Marvel’s Spider-Man Remastered ќе можете да ја играте на Steam Deck

Spider-Man Remastered, едицијата за PC, ќе може да се игра на Steam Deck. Insomniac ја потврди веста преку твит, истакнувајќи дека играта е потврдена од Steam Deck. Тоа значи дека можете да се движите низ New York во движење… во вистинскиот New York, ако сакате. Ако веќе сте ја купиле Spider-Man Remastered на Steam, имајте […]

Прочитај повеќе
Игрици

Во Assassin’s Creed Valhalla ќе пристигнат оклопи инспирирани од Iron Man и Thanos

Фановите на Assassin’s Creed Valhalla наскоро можеби ќе можат да ги користат лудите моќи на Thanos и Iron Man, според протечените детали пронајдени во датотеките на играта. Dataminer-от AndyReloads веќе се сними себеси како се шета наоколу како Iron Man во нов оклоп што ви овозможува да ракувате со ласер на градите сличен на сопствениот […]

Прочитај повеќе
Новости

EA изработуваат Open-World Single-Player – Black Panther игра

EA, наводно, е најновото студио што добило делче од акциите на Марвел, а новите тврдења сугерираат дека моментално се работи на нова игра, со отворен свет базирана на серијата Black Panther. Тоа го вели новинарот Jeff Grubb, кој зборуваше како дел од стримот Game Mess Mornings на Giant Bomb‘s, тврдеше дека проектот ќе биде наслов […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Morbius на Game Boy Color

It’s Game Boy Morbin’ Time! Во новото видео, YouTube-рот Wulff Den го стави Morbius на Game Boy Color „поради некоја причина“, со долг и досаден процес кој сепак можеби беше попријатен од реалното гледање на “најдобриот филм” Morbius. Ако ова ви звучи познато, можеби се сеќавате кога истиот YouTube-р го стави Tenet на Nolan на […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Spider-Man: Across the Spider-Verse ги откри актерите за The Vulture, Captain Stacy и многу повеќе

Денеска се одбележува првиот ден од Annecy Festival, годишниот фестивал за анимиран филм во Annecy, Франција — и започнува со жестоко, бидејќи Sony Pictures Animation ја информира публиката за продукцијата на Spider-Man: Across the Spider-Verse Part 1. Покрај литографијата со Miles Morales and Spider-Man 2099, која очигледно им беше дадена на присутните на фестивалот, Sony […]

Прочитај повеќе
Игрици

Протекоа информации дека Spider-Man и Scarlet Witch ќе дојдат во Marvel’s Midnight Suns + дата кога излегува играта

Информациите излегоа благодарение на протекувањето на насловната страница и информациите за преднарачка, но поради copyright се тргнати Пред крајот на 2021 година играта Marvel’s Midnight Suns која е turn-based tactical RPG што го развива студиото XCOM Firaxis, беше одложена во втората половина на 2022 година. Официјалниот датум на објавување сè уште не е објавен. Но […]

Прочитај повеќе
Игрици

Излегоа скриншоти од згаснатото MMO на Marvel кое беше правено од креаторите на DC Universe Online

Пред многу брзо време Marvel го откажа нивното MMO кое беше во девелопмент од креаторите на DC Universe Online. Па, сега можеме да видиме што пропуштаме благодарение на новите скриншоти поставени во портфолиото на уметникот на ArtStation. (стиснете за да видите). Ramiro Galan – главен дизајнер во Pixelkings сподели неколку досега невидени слики на нивното […]

Прочитај повеќе