Хенри Кавил емотивно се збогува со улогата на Гералт

Третата сезона на Witcher е последната сезона на Хенри Кавил играјќи го Гералт од Ривија. Зошто Кавил заминува, допрва треба да се открие. Шпекулациите сугерираат дека тоа е поврзано со обидот на Кавил да ја врати улогата на Супермен. Во меѓувреме, гласините сугерираат дека тоа е резултат на зголемената тензија помеѓу Кавил и презентерите на адаптацијата околу насоката на ТВ-шоуто и колку далеку се оддалечува од изворниот материјал. Како и да е, Кавил заминува и за време на Netflix Tudum, му беше дадена можност да се збогува со фановите и со неговите колеги.

Кавил е познат по својот екстремен професионализам, па не е изненадување што немаше огномет. Наместо тоа, Кавил ја искористи можноста во голема мера да разговара со своите колеги во прилично кратко, но емотивно збогум.

“I really feel the love and I love you guys too and it’s so wonderful to be here, but I’m going to talk about what it was like filming my final, and I actually just want to talk about my co-stars here, because once again it was such a pleasure and an honour to be working with you guys,” said Cavill. “You guys bring so much nuance and detail to these characters, which are often at risk of being oversimplified, and what you guys have done with the characters has involved work, care, and effort, and believe me working with you guys was the biggest pleasure. So, just want to say I’m gonna miss you. I’m gonna miss you very much.”

Кавил го заврши говорот со тоа што им се заблагодари на своите соиграчи во целата оваа приказна, а потоа и на обожавателите. Ако не сте го гледале видеото, Кавил е забележливо малку емотивен за време на збогувањето, што има смисла бидејќи тој е голем обожавател на The Witcher и очајно сакаше да ја добие улогата. Нема шанси да замисли дека ќе заврши вака.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!