Серии

Втората сезона на The Last of Us ќе има 7 епизоди

Во новото интервју за Deadline, презентерите на мега хит серијата на гигантот HBO – The Last of Us, Крег Мазин и Нил Дракман дадоа значајни ажурирања за серијата, вклучително и навестување дека ќе има и 4-та сезона. Во интервјуто, најпрво беше откриено дека The Last of Us сезона 2 ќе има вкупно седум епизоди, но

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Познатата Golden Axe игра добива серија од Comedy Central

Golden Axe, класичната аркадна и конзолна игра од S.E.G.A, добива своја ТВ серија на Comedy Central. Новото анимирано шоу ќе има 10 епизоди. Актерската екипа за Golden Axe ги вклучува Метју Рис, Дени Пуди, Лијам Мекинтајр, Лиза Гилрој и Карл Тарт. Во шоуто ќе бидат Мајк Мекмахан од Solar Opposites и Џо Чендлер од American

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Потврдени се четири нови актери за втората сезона на The Last of Us

Штотуку беше потврдено кој ќе го игра најголемиот дел од групата пријатели на Аби во The Last of Us за втората сезона која треба да ја видиме во 2025 година. Во моментов, снимањето за сезоната е започнато и најголемите улоги кои се снимаат моментално се со Педро Паскал и Бела Ремзи. Последни информации што знаеме

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Новиот трејлер за втората сезона на серијата Halo

Трејлерот за Halo Сезона 2 на Paramount+ изелзе денес, и на сите ни дава преглед што да очекуваат за Master Chief John-117 и Spartans. “Master Chief John-117 leads his team of elite Spartans against the alien threat known as the Covenant. As humanity’s best hope for winning the war, John-117 discovers his deep connection to

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Актерот Ник Оферман работи на Приквел серија за The Last of Us

Еден од актерите кој беше дел од The Last of Us серијата, Ник Оферман, изјави дека работи на приквел серија која треба да биде дел од франшизата на The Last of Us. И покрај тоа што целата серија на The Last of Us беше доста популарна кога пристигна на HBO на почетокот на 2023 година,

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Првиот трејлер за Arcane Сезона 2

League of Legends веќе подолго време е мејнстим во гејминг светот, а Нетфликс влезе во светот со создавање свои анимирани серии во Arcane. Фокусирајќи се на раните животи на ликовите како што се Jinx и VI, a убавата серија успеа да добие доста признание и од критичарите и од фановите. Многумина ја нарекоа и најдобрата

Прочитај повеќе
Рецензии Поп-култура Серии

What We Do in the Shadows – Рецензија

Ако за мене, порано, можеше да се каже само една работа,  тоа ќе беше дека исклучиво хорори гледам. Бев член на сите видеотеки у Скопје и ги гледав сите хорори, од сите видеотеки. Некои и по двапати. Одамна не ги гледам сите хорори што ќе излезат. Некако времето ми е све побитно и побитно. Можда

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Втората сезона од серијата The Last of Us на HBO ќе пристигне во 2025 година

Веќе се претпоставуваше дека 2-та сезона на „The Last of Us“ на HBO ќе биде објавена во 2025 година со оглед на распоредот на снимање. Но сепак денес компанијата потврди дека серијата офицјиално ќе пристигне во 2025 година. Снимањето на втората сезона требаше да започне во јануари 2024 година, но неодамна беше малку одложено до

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Конечно ги добивме првите детали за Fallout серијата од Amazon Prime

Следниот април, долгоочекуваното ТВ шоу Fallout ќе дебитира на платформата Prime Video на Amazon. Ова е многу очекуван проект и во текот на минатата година се појавија безброј протекувања од продукцијата на серијата – но и покрај тоа, всушност многу малку се знае за содржината на серијата. Во неодамнешниот извештај за „прв поглед“ објавен во

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Актерот Doug Cockle се враќа во улогата на Geralt во новата серија на The Witcher

Познатиот актер Doug Cockle храбро се враќа во улогата на Geralt од Ривија во целосно новата анимирана серија за The Witcher, која треба да се појави на Нетфликс кон крајот на 2024 година. Doug Cockle е човекот кој што го оживеа Geralt и го претстави на публиката уште во 2007 година, уште од првата игра.

Прочитај повеќе