Нов гејмплеј од Gotham Knights, PS4 и XBOX One верзиите се откажани

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Изгледа како ич да не сакаат да ни покажат ништо ново и ништо суштинско од Gotham Knights, а играта излегува подоцна оваа година. Време беше да видиме повеќе од играта! Луѓето од Warner Bros. Montreal сфатиле дека скоро ништо да не ни имаат кажано и решиле да ни покажат 13+ минути гејмплеј од играта каде што ги гледаме Nightwing и Red Hood. Не само што можеме да видиме многу од новата игра, туку студиото исто така објави дека Gotham Knights е официјално достапна за преднарачка од денес.

Директорот на играта на Gotham Knights, Geoff Ellenor, го воведува прописот што можете да го погледнете во видеото погоре. Снимката е дел од средината на играта и започнува со следење на Nightwing додека патролира низ градот. Набргу потоа, Red Hood се придружува на забавата за да го покаже кооперативниот елемент на играта.

Nightwing

Nightwing е акробатски лик и користи агилни движења за да се движи низ бојното поле, брзо затворајќи го растојанието за да ги удри непријателите со палките. Нешто како Batman. Тој може да предизвика елементарна штета со некои од неговите специјални потези, како што е „Elemental Shockwave“ и привремено да примени Cryo Status на непријателите, да ги замрзне и извади од борбата. Nightwing има интересна направа за шетање низ Gotham, едрилица, што ја нарекува „The Flying Trapeze“, одлично име и знак на неговиот минат живот како циркузант како дел од „The Flying Graysons“, кој, се разбира, заврши трагично. Веројатно сите ја знаете приказната за The Flying Graysons, како они завршуваат трагично и потоа Bruce Wayne го зима Dick Grayson да биде првиот Robin.

Nightwing е акробатски лик и користи агилни движења за да се движи низ бојното поле, брзо затворајќи го растојанието за да ги удри непријателите со палките. Нешто како Batman. Тој може да предизвика елементарна штета со некои од неговите специјални потези, како што е „Elemental Shockwave“ и привремено да примени Cryo Status на непријателите, да ги замрзне и извади од борбата. Nightwing има интересна направа за шетање низ Gotham, едрилица, што ја нарекува „The Flying Trapeze“, одлично име и знак на неговиот минат живот како циркузант како дел од „The Flying Graysons“, кој, се разбира, заврши трагично. Веројатно сите ја знаете приказната за The Flying Graysons, како они завршуваат трагично и потоа Bruce Wayne го зима Dick Grayson да биде првиот Robin.

Red Hood

Red Hood ќе има повеќе мистични елементи во неговата игра, што му овозможува да скокне со неговата “Soul Energy” во воздухот. Наместо пристапот одблизу што го има Nightwing, Red Hood се држи до своите пиштоли, буквално! Тој држи мала дистанца во борба, користејќи ги своите Akimbo пиштоли и други видови на оружја. Со нив решил дека ќе го чистел Gotham. Но сепак не значи дека нема да може да се тепа со боксови и со нозе. Но тоа не се најпосакуваните начини за борба. Red Hood исто така може да удри бомба врз противникот и да ја пука подоцна за да го активира експлозивот за да оштети цела група непријатели.

Видеото исто така, дава поглед на еден тон други активности и системи во Gotham Knights. The Belfrey ќе биде главната база на операции за The Knights, каде што го користите The Bat Computer за да ја видите мапата на градот, да ги активирате предизвиците и да ја продолжите приказната. Можете да изработите нова опрема (Items) и да ја надградите постоечката опрема во скривалиштето, што ќе им даде на ликовите кул нови козметички костими за носење. На снимката се прикажани неколку уникатни козметички верзии за Nightwing и Red Hood со елегантен изглед. Ова е нешто сосема ново што во Batman игрите го немаше. Во Arkham игрите добиваше само нови Iteams во текот на играта, но сепак не се изграше како RPG игра. За некои ова ќе е многу подобро, а за некои ќе е малку чудно. Ние сметаме дека ова ќе е многу интерсно бидејќи ќе се чуствуваат оние “Comic Upgrades”.

WarnerBros ги најави следниве опции за играта:

  • Standard Edition – for $69.99. Includes the Gotham Knights base game
  • Deluxe Edition – for $89.99. Includes the base game and Visionary Pack downloadable content (DLC) with exclusive gear, cosmetics, Beyond Suitstyle character skins inspired by the Batman Beyond animated series and more.
  • The Gotham Knights Collector’s Edition – for $299.99. Includes the Deluxe Edition, augmented reality collectable pin, 16-page media book, exclusive Gotham City map, four-character statue diorama and more. Additionally, pre-orders will receive the 233 Kustom Batcycle Skin at launch, based on the vehicle’s first appearance in DC’s Detective Comics #233.
Gotham Knights Collectors Edition

Gotham Knights треба да излезе на 25 октомври за PlayStation 5, Xbox Series X/S и PC. И како што спомнавме во насловот верзиите за PS4 и XBOX One нема да излезат, односно се откажани.

Карактерите од Gotham Knights
Првиот трејлер од Gotham Knights

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Фондот за јавни инвестиции на Саудиска Арабија, кој што е дупка без дно но полна со пари, чија задача е да ја диверзифицира економијата на нацијата, се здоби со 5,01 отсто од акциите во Нинтендо.

Веста беше објавена во поднесување до Министерството за финансии на Јапонија, пишува Bloomberg. Тоа следи по слични инвестиции направени минатата година во Capcom, EA, Take-Two и Activision, заедно со речиси целосна сопственост на SNK.

Bloomberg вели дека ова ќе го направи Фондот за јавни инвестиции „петти по големина акционер на компанијата“. Ако ова е прв пат да наидете на ваков вид пари, знајте дека PIF е многу лошо нешто, како и човекот што го води, саудискиот престолонаследник Mohammed bin Salman.

Saudi Arabia spent the last year throwing money around the video game industry, with strategic investments in companies like Activision Blizzard, Electronic Arts, Take-Two Interactive, Capcom, and Nexon. Like many of Mohammed bin Salman’s dealings, these purchases fall within the Saudi Vision 2030 strategy established during his mid-decade rise to power, which on paper is meant to diversify the kingdom’s oil-centric economy.

In reality, however, Saudi Vision 2030 is largely a propaganda campaign focused on whitewashing Saudi Arabia’s atrocious human rights record. The regressive monarchy seemingly hopes that aligning itself with entertainment industries around the world might loosen the purse strings of businesses wary of investing in the oil-rich country’s economy, especially with the murder of journalist Jamal Khashoggi and the ongoing, U.S.-backed Yemeni genocide still looming overhead.

Видео игрите не се единствената индустрија за забава на страниците на PIF. Холивуд не е непознат за саудиските пари во последниве години, а спортските тимови и натпревари исто така беа главен приоритет за престолонаследникот. Купувањето со големи пари на премиерлигашот Њукасл минатата година помина и покрај големите протести поради состојбата со човековите права во државата, додека парите од ПИФ исто така се потрошени на сè, од коњски трки до Формула 1.